3D termolis je ideálním pomocníkem do firmy i pro soukromé účely. Jak jej využijete?

30.01.2021

Nezáleží na tom, zda máte firmu nebo podnikáte jako soukromá osoba. V závislosti na vaší činnosti možná právě i vy dokážete najít využití pro 3D termolis.

Vzhledem k tomu, že cena této technologie v posledních letech výrazně klesla, dokonce není žádný problém pořídit si takový stroj i pro soukromé účely. Jeho využití je však zejména ve firmách, kde potřebujete často realizovat potisk třeba reklamních předmětů.

Trojrozměrný potisk

Termolis je zkrácený název pro termotransferový lis, který dnes přináší profesionální tvorbu potisku na nejrůznější předměty k široké veřejnosti. Cenová dostupnost je totiž v dnešní době důvodem, proč se tato zařízení stále více rozšiřují. Pokud se podíváme konkrétně na speciální 3D termolis na potisk, tak ten už pořídíte od několika tisícovek korun. Hlavní charakteristickou vlastností tohoto termolisu je samozřejmě potisk trojrozměrných předmětů, což mohou být například:

  • Hrnečky a talířky
  • Klíčenky
  • Obaly na mobilní telefony

Pochopitelně se ale může jednat o je různější další trojrozměrné objekty, kdy v tomto případě jsme vyjmenovali zejména typické reklamní předměty. Můžete si vybírat z celé řady modelů, přičemž na trhu jsou ty propracovanější, které mají maximální automatizaci, ale koupíte také podstatně levnější stroje, které vám rovněž udělají svou službu. Pokud byste neměli požadavek na potisk trojrozměrných předmětů, potom můžete zvolit termolis, který je určen k potisku plochých předmětů, což mohou být typicky nejrůznější textilie, jako třeba trička.

Další speciální nástroje

V podstatě se dá říci, že termotransferový lis je v zásadě určitým druhem tiskárny, což platí třeba také pro řezací plotr. V obou případech se jedná o široce použitelná specializovaná zařízení, která dokáží precizně zvládat úlohu, pro kterou jsou navržena. Špičkové řezací plotry mají dnes široké využití v polygrafickém průmyslu, přičemž i tato zařízení se stále zdokonalují. Můžete na nich třeba také vyřezávat předlohy pro váš termotransferový lis.

Zdroj obrázku:
Iakov Filimonov / Shuttertsock.com