Dobré nápady

Je tady prosinec. Vánoce se blíží! V televizi opět dávají pohádky - každoroční klasiku, na kterou se většina z nás těší. Jak dobře ale znáte české pohádky?

Současnou energetickou krizi a zdražování energií reflektuje novela vyhlášky ministerstva zdravotnictví, která snižuje požadovanou teplotu ve školních budovách a navrhuje ve třídách omezit větrání, aby nedocházelo ke zbytečným únikům tepla. Potřebný čerstvý vzduch je však možné získat nejen větráním otevřenými okny, ale i díky implementaci systému...

Památky sdružené v Asociaci nestátních otevřených památek ANOPa nezavírají ani na Vánoce. Budete překvapeni kolik krásných hradů a zámků můžete v tomto svátečním čase navštívit.

Vzpomínáte si ještě na teploměr ze starých dob? Obsahoval rtuť a když se rozbil o podlahu, znamenalo to problém pro celou domácnost. Dnešní doba je ale úplně jiná a přináší novinky, které můžete mít už brzy doma. Slyšeli jste už o teploměru, jenž by změřil tělesnou teplotu během zlomku vteřiny? Pokud jste ho viděli v lékařské ordinaci, nic vám...

Více než 9 kilogramů. Tolik ovoce a zeleniny každý z nás ročně "zahodí" do koše. Důvodů může být několik - špatně naplánovaný jídelníček, přebytky ze zahrady a také špatné skladování. V době, kdy i ceny potravin letí raketově vzhůru, je přitom ideální doba zaměřit se na omezení plýtvání. Naučte se uchovávat ovoce a zeleninu tak, aby vám vydržely...

Čím letos potěšit děti pod stromeček? Co třeba spojit hračku, ozvláštnění interiéru dětského pokoje a úsporu energie v jedno?

Mezi hlavní úkony, na které bychom před mrazy neměli zapomenout, je řádně ošetřená a uklizená sezonní zahradní technika, nádoby na dešťovou vodu jsou vypuštěné a nejlépe obrácené dnem vzhůru, aby je led neponičil.

Jak postupovat při zazimování benzínové zahradní sekačky na trávu? Kromě jejího důkladného očištění, je třeba pamatovat ještě na řadu dalších důležitých úkonů. Prodloužíte tak její životnost a udržíte výkonnost.

Krize neustále hýbe s cenami energií a tak jen bůh ví, co nás čeká nadcházející zimu. Rostoucí ceny energií nedělají radost nikomu - jednou možností, jak ušetřit, je obléct si svetr, druhou možností je začít přemýšlet o jiných, alternativních zdrojích energie, které vám mohou pomoci nějakou tu korunu ušetřit.

Snížení spotřeby energie a snahy o maximalizaci úspor jsou aktuálně jedním z hlavních témat napříč společností. A tak stejně jako každý rok přichází soutěž E.ON Energy Globe. O co konkrétně se jedná a v čem je taková soutěž velkým přínosem? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Topit plynem nebo elektřinou je dnes luxus, který si pravděpodobně zvolí jen ti, co jinou možnost nemají. Zvýšený zájem o krbová kamna všeho druhu však ukazuje, že stále více lidí bude letos topit dřevem.

Inflace v Česku stoupá do závratných výšin. V červnu 2022 vzrostla cenová hladina v meziročním srovnání o 17,2 procenta. A zdá se, že růst ještě není u konce. Podle aktuální prognózy České národní banky se může inflace v nadcházejících měsících vyšplhat až ke 20 procentům, a to zejména kvůli rostoucím cenám plynu a elektřiny. Citelně zdražují nejen...