Dobré nápady

TIP redakce pro fanoušky MMA: přečtěte si rozhovory s MMA bojovníky!

Svátek zamilovaných je téměř za rohem a vy si stále nevíte rady a tápete, jak a čím byste překvapili vaší milovanou polovičku? Cinema City má pro vás snadné řešení. Zajistěte svému partnerovi na sv. Valentýna něco luxusního, ale zároveň vsaďte na klasiku v podobě kina a skvělé večeře. To vše na jednom místě nabízí kino ve svém vyhlášeném VIP sále....

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo na pololetní prázdniny další tvořivou dílnu pro děti. Těšit se mohou na výrobu svícnů, čelenek a talismanů pro štěstí.

Chystáte se na jaře začít vylepšovat svou zahradu, abyste se připravili na sezónu slunění a relaxu? V tom případě myslete hlavně na pořádný přístřešek. Jaká pergola vychází nejlépe v poměru ceny, vzhledu a odolnosti?

Sekání trávy může být zábava, ale i dřina. Vše záleží především na výběru vhodné zahradní sekačky odpovídající velikosti trávníku, členitosti sečené plochy, ale také frekvenci sečení nebo zkušenosti obsluhy. Na co všechno je dobré při výběru sekačky myslet, radí Petr Tichý, produktový specialista sítě prodejen Hecht – specialista na zahradu.

Zahnalo vás studené zimní počasí za kamna? Vyměnili jste neustálé běhání venku za trochu pasivnější formy společné zábavy? V takovém případě si nenechte ujít deskové rodinné hry. V dnešní době totiž vychází absolutní klenoty, které si zamilujete. Jaké stojí za to?

Ani jedenáctá sezóna Filmové filharmonie nemůže zůstat bez koncertu FANTASY. Uprostřed zimy, 24. a 25. února 2024, vystoupí velký symfonický orchestr spolu s pěveckým sborem na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina, aby zahráli tu nejlepší hudbu z filmů, ve kterých hraje hlavní roli fantazie.

Výběr z hlavní výstavy Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2023 se ve dnech 26. – 30. ledna letošního roku představí na největším veletrhu spotřebního zboží na světě v německém Frankfurtu nad Mohanem. K vidění zde budou skleněné výrobky 34 českých a zahraničních firem, studií a značek.

Běhání v mrazu může být pro někoho výzvou, ale také příležitostí pro zlepšení kondice, zvýšení imunity a zážitku z krásné zimní přírody. Určitě se nemusíte mrazu bát, hrtanem, průdušnicemi i průduškami proudí vzduch tak malými rychlostmi, že se dokáže od našeho těla dostatečně zahřát. Pokud se tedy chcete vydat na běh v mrazu, je vhodné se řídit...

Potrpíte si na kvalitní kávu, a proto si kupujete čerstvě praženou? Možná jste vypozorovali, že po chvíli už nechutná tak dobře jako na začátku. Dost možná to nebude způsobené její špatnou kvalitou, ale vaším špatným přístupem ke skladování.

Pokud patříte k milovníkům lyžování a dalších zimních radovánek a nemáte na letošní zimu ještě přesné plány, možná vás zaujmou informace o novinkách v českých a moravských lyžařských resortech. Česká horská střediska před letošní zimní sezónou investovala přes 1 miliardu K. Nejvýznamnější část investic připadá na areály Špindlerův Mlýn, Bílá,...

Společnost PK Group 2016, s.r.o., je rodinný podnik, který se věnuje prodeji a inovacím v oblasti přepravních a manipulačních obalů. S ohledem na potřeby různých průmyslových odvětví, od potravinářství až po technický sektor, PK Group přináší na trh produkty, které nejen usnadňují práci, ale jsou i příkladem vysoké kvality a odolnosti. Mezi nimi...

Ani nejmodernější nízkonákladový domov nebude příliš sloužit, pokud jej bude zdobit polorozpadlá střecha. Právě ta slouží jako nejsilnější ochrana proti živlům, změnám počasí, UV záření i dalším zkouškám. Dá se tato koruna renovovat bez toho, abyste utratili celé jmění?

Podle průzkumů se s ucpaným záchodem alespoň jednou za život setkalo 42 % dotázaných Čechů. Ucpaný odpad je bezesporu nepříjemnou záležitostí, naštěstí se ale jedná o problém, který má řešení. V boji s ucpanou toaletou vám mohou pomoci jednoduché domácí metody. V případě, že selžou, jsou tu profesionální firmy.

Více než 580 modelů ptáků z Česka, unikátní expozice, skleněné vitríny a malý kinosál. To vše od dnešního dne nabízí zrekonstruovaná budova Ornitologické stanice (ORNIS) v Přerově. Muzeum Komenského tak získalo moderní objekt, přičemž celkové náklady na rekonstrukci činily zhruba 120 miliónů korun.

Podzimní období přináší nejen barevné listí a svěží ranní vzduch, ale pro mnohé z nás také pocity únavy a splínu. Kratší dny a méně slunečního světla ovlivňují naši náladu a energii. Místo aby vás podzimní melancholie pohltila, zlepšete si náladu přírodními metodami, které posílí tělo i ducha.

V Zoo Praha jsou nově k vidění vzácně chovaní psohlavci Batesovi. Tito svrchu smaragdově zelení a zespoda citronově žlutí hadi obydleli pavilon Terárium. Choulostivý druh pocházející z Amazonské nížiny se pyšní proporčně nejdelšími zuby mezi nejedovatými hady. Fascinující je také jeho podoba s obyvatelkou sousední expozice, s nepříbuznou krajtou...

Otužování v poslední době získává stále více na popularitě. Koupání v ledové vodě si oblíbilo mnoho lidí napříč všemi věkovými skupinami, a v zimě tak často vidíme u rybníků i řek velké skupinky lidí. Jak ale otužování ve studené vodě opravdu pomáhá našemu zdraví a je vhodné pro každého?