Dobré nápady

TIP redakce pro fanoušky MMA: přečtěte si rozhovory s MMA bojovníky!

Elektronické cigarety, neboli e-cigarety, se staly stále populárnější alternativou k tradičnímu kouření. Při výběru e-cigarety je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, aby odpovídala vašim preferencím a potřebám. V tomto článku se podíváme na klíčové kroky, které vám pomohou správně vybrat e-cigaretu.

Letos už po dvanácté odstartoval oblíbený internetový projekt STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI, prostřednictvím kterého mohou dárci plnit vánoční přání dětem a mladým lidem z dětských domovů. V tomto ročníku je zařazeno 1 714 přání dětí z 51 dětských domovů z celé ČR.

S pejsky je spousta radosti, ale zároveň mají mnohdy i plno zlozvyků, které každému chovateli mohou přinést potíže a samotným pejskům pak zdravotní či psychické problémy. Mezi časté neplechy pejsků patří například neustálé žebrání, konzumace odpadků či poutání pozornosti v podobě hlasitého štěkání či ničení věcí v domácnosti.

Hledáte program na začátek listopadu, u kterého se pobaví celá rodina? Zamiřte do Prahy na populární festival deskových her Albi Game Day.

Zoologická zahrada v Liberci se raduje z nového přírůstku vzácného a silně ohroženého filipínského jelínka sambara skvrnitého. Mládě přišlo na svět druhý říjnový týden a první rychlá zdravotní prohlídka prokázala, že se jedná o samičku. V rámci českých a slovenských zoologických zahrad jsou sambaři k vidění velmi zřídka, aktuálně je chová pouze zoo...

Máte rádi silné černé espresso, nebo raději velký šálek cappuccina s nadýchanou mléčnou pěnou? Pokud už nechcete požitek z výborné kávy omezovat jen na návštěvy kavárny, možná právě v tomto období zvažujete investici do domácího espresso přístroje. Ne náhodou totiž právě tento spotřebič patří i mezi oblíbené vánoční dárky. Pokud se chystáte udělat...

V současné době si můžete nechat doručit takřka cokoliv, dokonce i květiny objednáte skrze internet a pošlete je například partnerce do práce jako překvapení. Obraťte se na doručovací službu, která má v této oblasti dlouholeté zkušenosti. V následujících řádcích vám představíme projekt Urbanbloom fungující v hlavním městě.

Zoo Praha se halí do podmanivých říjnových barev a stejně pestrý je i přichystaný program: Už tuto neděli 22. října oslaví zoo Světový den vombatů, přičemž jsou přichystána dvě jejich komentovaná krmení. Během podzimních prázdnin čekají návštěvníky oblíbené dýňové hody u bezmála dvou desítek druhů zvířat. Ve státní svátek 28. října nastane navíc...

Chladné měsíce se kvapem blíží a pro majitele psů a koček to znamená připravit se na zimní režim péče o své chlupaté parťáky. Proč se vyplatí pořídit psům na zimu funkční obleček? Je potřeba pejsky a kočky během zimy více krmit? A proč je pro kočky i obyčejné nachlazení nebezpečné?

Na období podzimních prázdnin připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou tvůrčí dílny pro veřejnost. Návštěvníci si mohou vyrobit nápaditou dekoraci v jasných podzimních barvách.

Samice vombata obecného Winkleigh v Zoo Praha v těchto dnech nově trénuje vyšetření břicha. Opřením se o speciální hrazdičku odhaluje citlivé partie a buduje si s chovatelem vzájemnou důvěru. Až bude březí či bude mít ve vaku mládě, usnadní to důležitou veterinární prohlídku.

Imunitní systém dostává s nástupem podzimního počasí pořádně zabrat. Zatímco v létě nejsou tak vhodné podmínky pro šíření patogenů, s přesunem do uzavřených prostor se viry a bakterie dovedou šířit mnohem rychleji a efektivněji. Především pro dětskou imunitu jsou první školní týdny zkouškou odolnosti, ve které bohužel velmi často neobstojí. Infekce...

Podzim přináší nejen krásně vybarvenou přírodu a poetické babí léto, ale bývá také spojován s vlnou nachlazení a viróz. Než vaše děti donesou první várku nemocí ze školních a školkových kolektivů, zkuste se na nápor virů připravit. Je sice pravděpodobné, že se podzimem bez alespoň jedné rýmy neprokoušete, ale můžete se vyvarovat těžším průběhům...

Zoo Praha dnes celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně dekádu sloužícího Údolí slonů. Obě tato místa se stala...

Uvažujete-li nad vybavením tělocvičny, sportovního klubu či zařízení pro mládež, jimiž jsou školy, školky a dětské koutky, vsaďte na sportovní pomůcky podporující nejen výkonnost a kondici, ale též zdraví. Podle čeho vybírat?

Podzim už klepe na dveře a spolu s ním i deštivé a studené počasí. A jak jistě víte, voda a zima jsou jako pozvánka pro různá nachlazení a jiná onemocnění. Abyste podobným problémům předešli, je potřeba vyrazit ven s vhodným oblečením.