Jaká dieta u vás skutečně zafunguje?

25.05.2024

Je spousta lidí, u kterých je snaha zhubnout celoživotním evergreenem. Podobně jako učení cizích jazyků. Zkrátka začnou, naučí se ty základy, ale pak poleví a začínají znovu. Jste na tom podobně, nebo přímo stejně?

To samé platí na cvičení a diety. Znám spoustu lidí, kteří chodí pravidelně do posilovny, aniž by to na nich bylo vidět. A také těch, kteří za život vyzkoušeli tolik diet, že už je ani nedokážou spočítat, natož vyjmenovat. Nějaké to kilo sice shodí, ale ta se jim poté, co s dietou skončí, rychle vrátí. A spolu s ním i několik kil dalších. Tito lidé někde dělají chybu. No jo, ale kde?.

Příjem versus výdej

Jedno je jisté. Hubnutí si žádá tvrdou disciplínu. Princip je jednoduchý. K tomu abyste zhubli, musí být váš kalorický příjem nižší než výdej. A to se bez odříkání opravdu neobejde. Když vás zkrátka začne večer hodit mlsná, budete ji muset stůj co stůj odehnat.

Jaká dieta je nejlepší?

Váhový úbytek dnes slibuje celá řada diet. Vegetarián, celiatik, diabetik, bezlaktózový, low carb nebo třeba krabičková dieta. No jo, ale jak zjistit, která je pravá pro vás ta pravá? Odpověď na tuto otázku vám pomůže najít server Easydiet.cz, který jednotlivé dietní programy představuje.

Stanovte si svůj cíl

Je vaším cílem redukce váhy? V tom případě zvolte redukční program. Rádi byste detoxikovali organismus? V tom případě se zaměřte na detoxikační program. V nabídce však jsou i speciální programy jako přerušovaný půst, nízkosacharidová či keto dieta. Do všech těchto programů vás Easydiet zasvětí a sestaví konkrétní stravovací program. Například fitbody program vhodný pro aktivní cvičence kombinuje energizující sacharidy, bílkoviny a zdravé tuky. Program strava pro maminky se zase zaměřuje na správnou kombinaci živin, která jim dodá energii a k tomu ubere kila. Tudy by cesta mohla vést, nemyslíte?

komerční sdělení

Fotka od Pexels z Pixabay