Proč je dobré mít v rukávu kontakt na elektro pohotovost?

26.03.2024

Jedno je stoprocentně jisté. Bez elektřiny se naše společnost neobejde. Nejenom zdravotnická zařízení a výrobní podniky, ale i my samotní. Schválně si vybavte, jaké to bylo při posledním výpadku.

Napůl roztáté maso v mrazáku, zkažená vaječná pomazánka v ledničce, ztracená neuložená práce v počítači a přerušená zábava při sledování vašeho oblíbeného seriálu na Netflixu. Bez elektřiny jako by zkrátka nebyl život. Neuvaříme si kafe, nepustíme televizi, nezapneme rádio. Přestane jít lednička i internet. Zkrátka není o co stát. V zájmu všech samozřejmě je, aby takovýchto událostí bylo co nejméně. Co pro to můžeme udělat?

Nejde proud? Víte, jak se zachovat?

Jde o to, zda výpadek je plánovaný (plánovaná odstávka od dodavatele), nebo nikoliv. V tom případě je třeba konat. Pokud je večer, nejprve se podívejte z okna. Pokud zhasla všechna světla, problém bude někde mimo, a tudíž vy ho neovlivníte. Horší to je, pokud nesvítíte pouze vy. Pak by vaše cesta měla vést k rozvodné skříni, kde byste měli zjistit, jestli není problém ve vyhozených pojistkách, a ty nahodit. Pro tyto situace je dobré mít v zásobě funkční baterku. Svítíte? Gratulujeme, problém vyřešen.

Do hodiny budiž světlo

Pokud ne, problém bude zřejmě jinde. Na řadu pak přichází elektrikář nebo přímo elektro pohotovost. Její výhodou je, že přijede okamžitě. Například společnost Elektro Elefant má dojezd po Praze a okolí během dne do hodiny a ve večerních hodinách a v noci do hodiny a půl. Spolu s opravami běžných poruch navíc zajišťuje elektro revize (elektroinstalací, hromosvodů a spotřebičů). A pracuje nonstop, tedy i o víkendech a svátcích. Kontakt na ni, který naleznete na odkazu elektrikář pohotovost non stop, tak je rozhodně na místě mít uložený ve svém mobilním telefonu.

komerční sdělení