Proč je lepší před použitím a pitím filtrovat i kohoutkovou vodu

25.04.2024

Hodně z nás, otočí koutkem, naplní sklenici a osvěží se. Ne každého by napadlo, vodu ještě filtrovat. Přitom je to skutečně užitečné. Voda z vodovodního řádu může obsahovat různé nečistoty a látky, které mohou mít negativní dopad na naše zdraví. Filtrací vody, se těchto látek zbavíme.

Odstranění nečistot a patogenů

Filtrování vody odstraňuje nežádoucí nečistoty a patogeny, které mohou být přítomny v kohoutkové vodě. To zahrnuje usazeniny, písek, hliník, olovo, chlor, pesticidy a další nečistoty. Tyto látky způsobují zdravotní problémy, jako trávicí potíže, kožní vyrážky, bolesti hlavy a další zdravotní problémy. Jedním z největších důvodů pro filtrování kohoutkové vody je odstranění chloru a dalších chemikálií, které se běžně používají k úpravě vody v městských vodovodech. Tyto chemikálie ovlivňují chuť a zápach vody. Navíc mohou být některé z těchto chemikálií spojeny dokonce s vážnými zdravotními riziky, jako je rakovina nebo problémy s dýcháním.

Zlepšení chuti a zápachu

Zkuste porovnat chuť vaší kohoutkové vody a té stejné, kohoutkové vody, jen přefiltrované. Možná si všimnete zlepšení chutě a vůně vody. Filtrovaná voda má čistší, osvěžující chuť, bez zápachu. Vyzkoušejte filtrační konvice Brita Style Eco, které jsou pro úpravu takové vody ideální. Stačí naplnit a vychladit v lednici pro dokonalé osvěžení.

Jak funguje filtrace

Filtrování vody pracuje na principu průchodu vody přes jeden nebo více filtrů, které zachycují nečistoty. Tyto filtry většinou obsahují aktivní uhlí, které je obzvláště účinné v odstraňování chemikálií, jako je chlór, akteré jsou častými viníky nepříjemné chuti a zápachu vody. Kromě chlóru dokážou filtry odstranit i jiné látky, včetně některých organických sloučenin, pesticidů, herbicidů, vodního kamene a těžkých kovů, jako je olovo nebo měď.

Chraňte své zdraví

Filtrováním vody budete chránit své zdraví a předcházet zdravotním problémům spojeným s nečistotami ve vodě. Těmi můžou být infekce bakteriemi, viry a dalšími patogeny, které se v kohoutkové vodě čas od času objeví. Proto, příště, než se napijete vody z vodovodu, vzpomeňte si na to, co by to mohlo znamenat pro vaše zdraví. S filtrační konvicí Brita Style Eco si můžete dopřávat jen to nejlepší pro své zdraví a zároveň budete chránit dokonce i své domácí spotřebiče.

komerční sdělení