Proč používat bio kosmetiku a kde ji nakoupit?

20.02.2024

Všichni už víme, že chemie v jakékoliv podobě nedělá našemu zdraví dobrotu. Většina z nás sleduje složení potravin, ale co se týče kosmetických přípravků, nad nimi přivíráme oči. Místo toho, abychom o tělo pečovali, mu běžnou kosmetikou ubližujeme.

Co způsobují chemikálie v kosmetice?

V přípravcích péče o pleť a tělo, které jsou dostupné v supermarketech a drogeriích, se nejčastěji nachází parabeny, ftaláty a laurylsulfát sodný. S jejich pomocí je dosaženo atraktivní vůně a dlouhodobé trvanlivosti přípravku. Ovšem na naše tělo mají neblahé účinky, které se netýkají pouze pokožky, ale též hormonálního, imunitního, reprodukčního a endokrinního systému. Zkráceně řečeno si do těla skrze pokožku vpouštíme jedy. Oproti tomu bio kosmetika je absolutně zdravotně nezávadná.

Výhody přírodní kosmetiky

Ekologické produkty mají čistě přírodní složení, které je zpracováváno udržitelnými metodami. Díky tomu se při výrobě bio kosmetiky produkuje mnohem méně odpadu. Dalším pozitivem jsou aktivní organické složky, jež mnohem lépe a rychleji působí. Tím je dosaženo mnohem lepších výsledků. V bio kosmetice se nacházejí pouze přírodní esence, které přirozeně voní. Nebudeme tedy čichat žádné chemikálie. V neposlední řadě není bio kosmetika testována na zvířatech, protože to není zapotřebí. Veškeré složky jsou bezpečné a zdraví neškodné.

Navštivte voňavý krámek

Prodejem přírodní kosmetiky a dalších eko produktů se zabývá internetový obchůdek Ekokočka, který má i kamennou prodejnu. Kromě kosmetických přípravků zde naleznete též oleje, svíčky, ekodrogerii, hygienické potřeby, doplňky stravy apod. Veškerý sortiment tohoto obchůdku pochází z malosériové produkce a domácí výroby. Produkty do nabídky jsou pečlivě vybírány, přísně je hlídáno jejich složení a upřednostňováni čeští producenti.

komerční sdělení