Je lepší jídlonosič z plastu, nebo z nerezové oceli? Známe jejich plusy i mínusy

03.05.2024

Také přemýšlíte nad tím, jak pohodlně a bezpečně přenést oběd do práce, školy, na výlet, nebo naopak domů? V takovém případě je nejlepší volbou klasický jídlonosič. Ten vám asi nemusíme příliš představovat. Jaký materiál je bezpečnější a lepší?

Plastový jídlonosič je 100% bezpečný, ale…

Řada z vás možná přemýšlí nad tím, jestli je plastový jídlonosič bezpečný. Všichni přece jen neustále čteme o mikroplastech v potravinách, toxických látkách i dalších katastrofách.

V tomto ohledu vás rozhodně můžeme uklidnit – klasické plastové jídlonosiče od českých (případně evropských) výrobců jsou opravdu pečlivě hlídané a před uvedením na trh musí získat patřičné certifikace. Ty slouží jako důkaz jejich 100% bezpečnosti při běžném používání. Díky tomu se nemusíte bát kdovíjaké konzumace toxických látek.

Chcete-li se vyhnout potížím, rovnou zapomeňte na necertifikované produkty z čínských online tržišť. U těch nemáte žádnou jistotu.

Jakmile začne být plastový jídlonosič viditelně poškrábaný či jinak poničený, raději sáhněte po novém kusu.

Nerezový jídlonosič je elegantní a odolný

Další možností je nerezový jídlonosič. Pokud jste vyloženě odpůrce plastů, pak sáhněte po této variantě. Nerez je bezpečný a antibakteriální materiál. Navíc vám vydrží sloužit klidně dokonce života. Ačkoliv tedy zaplatíte o pár stovek více, ve výsledku podstatně ušetříte a budete mít klid. A co víc, blyštivá ocel prostě vypadá elegantně.

Kde vlastně sehnat spolehlivé a certifikované jídlonosiče? Mrkněte se na webové stránky populárního e-shopu Od kulináře. Stačí kliknout na některý z výše vložených odkazů. Ihned si budete moci vybrat z několik druhů produktů za pár stovek korun. Pokud budete mít štěstí, vychytáte některou z pravidelných slevových akcí.

komerční sdělení