Jak na co nejúčinnější zateplení střechy nebo stropu?

22.06.2024

Poctivé zateplení je jedna z nejdůležitějších součástí domova. Zajišťuje vám totiž dlouhodobé a velmi výrazné úspory za vytápění/chlazení, zvyšuje váš komfort a chrání domov před řadou nebezpečných vlivů. Jaká izolace funguje nejlépe?

Izolace bez mezer

Častým kamenem úrazu u klasické pokládané izolace jsou hlavně mezery mezi jednotlivými pláty. Přesně proto začíná stále více domácností zajímat moderní foukaná izolace. O co se jedná?

Základem všeho je celulóza, případně skelní, či čedičová vata. Tyto materiály mají výborné tepelně-izolační vlastnosti. Místo obyčejného pokládání ve formě plátů se do cílového místa foukají s pomocí speciálního zařízení.

Tento postup s sebou přináší několik výrazných výhod – mnohem rychlejší a jednodušší aplikace, nižší cena práce a 100% zaplnění požadovaného prostoru (to platí i pro vyloženě špatně přístupná místa). Žádné mezery, žádné úniky tepla. Celý proces přitom může být hotový za pár hodin.

Takový výsledek vás zároveň potěší bezkonkurenční izolací hluku, nehořlavostí a odolností proti vlhkosti. Zároveň téměř nezatěžuje konstrukci, což se hodí hlavně majitelům starších a méně stabilních budov.

Nechte si zateplit strop za jedno odpoledne

Zateplení stropu foukanou izolací samozřejmě vyžaduje odborný přístup. Opravdu nestačí jen ledabyle nafoukat materiál jakýmsi směrem a čekat na zázrak. Přesně proto musíte vyhledat zkušené a ověřené specialisty.

Dobrým příkladem je třeba známá společnost Ekoizolace, jež provádí foukanou izolaci osmi druhy materiálů. Hravě si poradí s vodorovnou, šikmou i kolmou střechou.

Na webových stránkách pod výše vloženými odkazy najdete více informací. Stejně tak můžete vyplnit nezávazný formulář, díky němuž zjistíte cenu celé práce. Pamatujte na to, že správně provedená izolace vám ušetří desítky tisíc korun ročně.  

komerční sdělení

Fotka od Tan2 z Pixabay