Jaký bytový textil promění váš domov k nepoznání?

25.05.2024

Jste milovník designu a potrpíte si na opravdu elegantní domácnost? V tom případě nesmíte podcenit žádný sebemenší detail. Častým kamenem úrazu je hlavně nevhodně zvolený textil. Jaké látky podtrhnou váš vkus a poskytnou řadu dalších výhod?

Začněte u oken

Ze všeho nejdříve se podíváme na záclony. Ty opravdu nevyšly z módy, jak si možná někteří z vás myslí. Ba právě naopak! V dnešní době si můžete zvolit z tak pestré škály designů, materiálů i provedení, že podtrhnete jakýkoliv styl.

Snažíte se najít ideální záclony do malého bytu? Pak se držte spíše produktů s menšími vzorky. Ty totiž opticky zvětšují malé místnosti. Nebo se snažíte vyzdobit velký rodinný dům? Pak zvolte kusy s velkými a výraznými vzory.

Jasným doplňkem k záclonám jsou samozřejmě neprůhledné závěsy. Pokud mají vaše záclony vzory, závěsy by je mít neměly. Stejně tak by měly disponovat podobnou barvou, jakou mají okolní stěny, nábytek či podlahy. Kupte o několik odstínů světlejší/tmavší závěs a máte vystaráno.

Pohodlné a pěkné povlečení

Další součástí úspěchu je povlečení/ hotelové povlečení. Snažte se vybrat spíše hustší látky. Sice si připlatíte, ale vydrží vám sloužit mnohem déle. Nedržte se pouze staré dobré bavlny, ale experimentujte i s dalšími materiály (třeba satén nebo krep).

O něco složitější situace nastává ve chvíli, kdy vybíráte hotelový textil. V tomto ohledu se určitě nevyplatí nakupovat v běžných maloobchodech. Jako podnikatelé totiž můžete snadno získat mnohem výhodnější velkoobchodní ceny.

Stačí se mrknout například na webové stránky oblíbených dodavatelů z Dante.cz. Ti nabízí stovky a stovky položek – od povlečení a záclon až po župany, předložky, ubrusy, osušky i další bytový textil… Podnikatelům navíc umožní nakupovat za mnohem nižší ceny. Mrkněte se na stránky jejich e-shopu a uvidíte sami.

komerční sdělení