Babí léto na kole. Tip na sportovní horské elektrokolo s dojezdem až 110 km na jedno nabití

17.08.2021

Sportovní horské elektrokolo Hecht Grimis zvládne složitý terén i delší výlety.

Elegantní elektrokolo, které se hodí především na dlouhé cykloturistické výlety nebo výjezdy do velkých kopců. Ocení jej každý sportovec i příležitostný cyklista především na dlouhých cestách krajinou, protože umožňuje lepší výkon a šetří energii. Vždy záleží, kolik síly do šlapání jezdec vynaloží.

Elektromotor se aktivuje automaticky při šlápnutí do pedálů. Elektrokolo tedy nefunguje jako motocykl, ale výrazně pomáhá při šlapání. Tlačítky na levém řídítku lze nastavit úrovně, ve kterých bude motor pomáhat. S pomocí motoru pak lze vyjet lehce i kopec, na kterém se zapotí i nejotrlejší sportovci. Asistenci elektromotoru je možné také vypnout.

Pevný hliníkový rám dává elektrokolu vysokou tuhost; celé kolo váží pouhých 20,5 kg. Z úplného vybití je akumulátor plně nabitý přibližně za 5-7 hodin. Maximální rychlost kola s asistencí je 25 km/h; po dosažení této rychlosti se asistence automaticky odpojí a opět se aktivuje, jakmile rychlost poklesne pod 25 km/h. Kolo tak splňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích dané platnými právními předpisy pro ČR a většiny dalších států EU. Počítaný dojezd kola s asistencí na jedno dobití je cca 110 km. Bicykl je samozřejmě možné používat i s vypnutou asistencí.

TZ ASPEN