Barevné kontaktní čočky jsou IN

24.02.2023

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jak byste vypadali, kdybyste měli jinou barvu očí, máte nyní jedinečnou příležitost si to vyzkoušet. Nejen k tomuto účelu jsou tu barevné kontaktní čočky v mnoha provedeních.

Kontaktní čočky nemusí být jenom dioptrické

Barevné čočky levné jsou vyráběny s i bez dioptrické korekce. Oproti standardním kontaktním čočkám jsou vyplněny barevným tónováním. Díky tomu dosáhnete zvýraznění nebo změny barvy očí. Chcete-li si dopřát vskutku extravagantní vzhled, pořiďte si čočky s velikostí 22 mm. Tento typ změní barvu nejen duhovky, ale celého oka. Zakryje totiž bělmo.

Přizpůsobte barvu očí svému oblečení

Barevné kontaktní čočky levně jsou k dostání v nejrůznějším provedení, barvách a variantách. Díky tomu je snadno přizpůsobíte vašemu oblečení, účesu nebo plánované akci. Jejich použití je velmi oblíbené na karnevalech a halloweenských party. K dostání jsou UV svítící kontaktní čočky, dále ve stylu oblíbených filmů, jimiž jsou Avatar, Twilight nebo Terminátor.

Zdravotní nezávadnost a bezpečnost

Přestože barevné čočky obsahují pigment, nemusíte se obávat, jsou naprosto bezpečné. Barevná vrstva se totiž nachází uvnitř čočky, tudíž nedojde k jejímu kontaktu s okem. V každém případě je třeba dbát na nákup čoček pouze z certifikovaných materiálů a u prověřených prodejců. Velmi důležitá je též správná manipulace s čočkami, aby se do oka nedostala infekce.

Co je potřeba znát pro nošení a údržbu?

Zajímejte se o dobu použitelnosti kontaktních čoček, jež je uvedena na blistru. Zpravidla se jedná o dobu 3, 6 nebo 12 měsíců. Čočky uchovávejte v pouzdře za použití vhodného roztoku. Hygiena je při nošení čoček velmi důležitá, proto si před manipulací s nimi vždy pečlivě umyjte a osušte ruce. Pro větší pohodlí při nošení kontaktních čoček se doporučují oční kapky, které zamezí pocitu suchého oka.

komerční sdělení

Fotka od Anja z Pixabay