Batohy jsou trend, hodí se k teniskám, ale i k lodičkám

17.05.2022

Pod pojmem batoh nám často přijde na mysl poměrně velká krosna nebo objemné zavazadlo.

Opak ale může být pravdou, dnes je možné najít i malé batůžky, které budou diskrétní, elegantní, a přitom praktičtější než některé kabelky.

Jsou šik

Dávno už neplatí, že batohy jsou pouze pro batůžkáře, záležitostí mužů nebo pro děti školou povinné. Existuje tolik způsobů, jak nosit tento doplněk stylově. Pokud toužíte po luxusním kousku, zamiřte do módních domů nebo se zaměřte na cenově dostupnější varianty na našem trhu. Vybírat můžete z nepřeberného množství různých velikostí, materiálů a tvarů batohů. Jejich design dnes zároveň nabízí tolik elegantních a stylových provedení, že je možné vybrat ten pravý pro jakoukoliv příležitost.

Nekonečný výběr

Naštěstí na dnešním poli módy existují batohy, které jsou stejně trendy jako jakákoliv jiná taška, i když je někdy těžké najít pro sebe ten dokonalý a originální kus. Vybírat můžete z nepřeberného množství materiálů. Od klasické kůže až po syntetický materiál jako je například 100% polyuretan, který je velmi nenáročný na údržbu a umožňuje nepřeberné množství provedení mnoha barev.

"Můžete tak pořídit designové kousky v odstínech růžové, světle zelené, hořčicově žluté, petrolejové nebo modré, ale stejně tak v klasických odstínech. Abyste se vyhnuli přílišnému sportovnímu stylu doporučujeme se zaměřit na takový, který má minimalistický a pevný tvar," říká Martin Kůs, jeden ze zakladatelů české módní značky Vuch.

Pro ženy, které jsou konzervativní, ale zároveň touží být originální, se hodí batůžek v neutrální béžové, který může být zdobený třeba hravým střapcem. Pokud si troufáte být odvážná, zvolte výraznou červenou barvu, která pozvedne váš outfit o vyšší level.

Jsou praktické

Batoh je spojením účelnosti, originality ale především také praktičnosti. Na rozdíl od běžných tašek již není pouhým doplňkem, ale stane se nevšedním kouskem vašeho šatníku. Pokud vynikáte svojí dynamikou a stylem odvážné pracující ženy, pak je tento kousek váš "MUST HAVE". Skvěle se hodí také k letním šatům či ve spojení džínů s lodičkami, které doplní váš vzhled.

Pokud jde o praktičnost batohu, nic se mu nevyrovná. Batoh je nejen pohodlný, ale podle vybrané velikosti se do něj často vejde vše od notebooku, láhve s vodou, pracovní materiály i sešity, nebo dokumenty A4.

"Dnešní trendy batohy jsou z velké části zaměřeny hlavně na ženy a jejich potřeby. Jsou to hlavně ony, kdo jsou hybatelem trendů. Samozřejmě není překvapením, že něžné pohlaví upřednostňuje zajímavý design, kvalitu, detaily a především praktičnost," říká Martin Kůs, designér značky Vuch.

TZ ASPEN