BNP Paribas Cardif a Moneta Money Bank uvádějí novinku v oblasti pojištění každodenních rizik

17.09.2021

Téměř polovina lidí má reálnou zkušenost s odcizením či ztrátou osobních věcí, odcizením peněz kapsářem nebo zneužitím platebních prostředků.

Ti ostatní možná zažili pocit bezmoci, když jim mobilní telefon spadl na zem a displej ozdobil prvotřídní pavouk nebo se jim stalo nějaké příkoří ve světě internetu. Řešením, které může být náplastí na tyto nepříjmné situace, je chytrá volba pojištění. Moneta Money Bank připravila ve spolupráci s BNP Paribas Cardif Pojišťovnou nové pojištění cenností, karet, elektroniky a telefonu.

"78 % Čechů považuje krádeže a loupeže v České republice za časté. Přibližně polovina se potom obává krádeže či ztráty osobních věcí, krádeže hotovosti nebo zneužití internetového a mobilního bankovnictví včetně phishingu. Pokud hovoříme o reálné zkušenosti, pak více než 60 % Čechů zažilo poškození mobilního telefonu, jeho krádež či ztrátu a skoro polovina někdy přišla o osobní věci, " uvádí Viktor Houška ředitel produktu a marketingu BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Podle dat BNP Paribas Cardif pojišťovny 90 % poškození telefonu skončí poškozením displeje. Mezi 6 nejčastějších příčin poškození telefonu patří: někdo do vás strčí či vrazí, vypadne vám z ruky jen tak (nešikovnost), vypadne vám z kapsy, poškodí se, když upadnete a máte jej u sebe, vypadne vám z ruky při zakopnutí či uklouznutí, dojde k nechtěnému polití či utopení. Problémem je potom vysoká cena, kterou je nutné za opravu zaplatit.

"Komplexní pojištění cenností, karet, elektroniky a telefonu, které jsme připravili ve spolupráci s BNP Paribas Cardif Pojišťovnou, pomůže, pokud se klient stane obětí kriminálního činu nebo bude mít jenom smůlu, a to jak v reálném, tak i online životě. Jeho výhodou je nejenom komplexní pokrytí mnoha událostí v ČR i zahraničí, ale i příznivá cena 139 Kč měsíčně," vysvětluje Lukáš Myslivec, manažer produktového týmu MONETA Money Bank.

Kromě zcizené hotovosti, zneužitých karet nebo odcizených a ztracených osobních věcí totiž tato novinka pokryje například i poškození mobilního telefonu třeba ve formě prasklého displeje.

"S tímto komplexním pojištěním klient získá bezpečí při zneužití svých platebních karet i odcizení peněz v hotovosti nebo z účtu, náhradu za ukradené či ztracené cennosti, jako jsou peněženka, brýle, doklady, klíče, přenositelná elektronika a podobně. Stejně tak peníze na opravu rozbitého mobilního telefonu nebo odbornou asistenci expertů pro případ potíží v online světě, například při nákupech na internetu," uvádí Viktor Houška z BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

TZ ASPEN