Bytový textil se hodí do každé domácnosti

20.12.2022

Standardní domácnost se krom jiného skládá i z různých drobností, které ale společně tvoří jeden jednolitý celek. Mezi takovéto na první pohled drobnosti je možné řadit kupříkladu také bytový textil, který má celou řadu forem.

Okrasné záclony

I když dnes také u nás leckdo koketuje s takzvaným severským stylem, který se definuje maximální strohostí a minimální výzdobou, stále v České republice většina domácností preferuje klasiku.

To znamená i možnost vyzdobit si okna vhodnými záclonami. Tento druh bytového textilu je zajímavý nejen svými vizuálními kvalitami, ale zároveň je schopen fungovat alespoň částečně jako clona proti možným zvědavcům zvenčí.

Ať už klasické hotové záclony, tak i modely na míru dokáží skrýt před zraky chodců a sousedů, co se přesně v interiéru odehrává. Problém je, že záclony tímto způsobem fungují pouze ve dne, když se nesvítí. Jakmile se místnost rozjasní, bude do ní moci nahlédnout v podstatě každý, aniž by mu v tom cokoliv bránilo.

Proto je důležité mít v oknech nejen samotné záclony, ale třeba i stínící techniku, případně o dost levnější závěsy.

Nepronikne ani paprsek

Záclon je celá řada druhů. některé dokáží vytvářet pouze lehké přítmí, s jinými lze naopak vykouzlit černočernou tmu i během slunečného dne. Jedná se o neprůsvitné verze, které často stojí i několikanásobně více než klasika.

Na druhou stranu lidem, kteří si rádi zdřímnou i během dne, případně chtějí sledovat televizi bez otravných odrazů slunečních paprsků na obrazovce, se tahle koupě rozhodně vyplatí.

Pohodlný spánek

Dobře se vyspat je pro člověka zásadní, jinak nemůže normálně fungovat. Proto je dobré pořídit si opravdu kvalitní povlečení. Obecně se povlečení dělí do dvou základní verzí, a sice na přírodní a syntetické.

Přírodní povlečení je krásně prodyšné a člověk se v něm často nepotí ani v horkém létě. Na druhou stranu povlečení z umělohmotných vláken je lepší pro alergiky.

Image by leemelina08 from Pixabay