Chcete zabít nudu a užít si pořádnou akci? Poradíme vám, na co se zaměřit při pořizování herní PC sestavy

25.04.2021

Patříte mezi náruživé hráče, kteří si svůj život bez pořádně nadupaného herního počítače vůbec nedokáží představit? Hrajete online v celém týmu, účastníte se nejrůznějších turnajů, nebo si raději prožijete zcela individuálně pořádné dobrodružství čistě na vlastní pěst? Jste zkušeným hráčem a herní PC, které se chystáte zakoupit, rozhodně nebude vaše první? Nadchly vás počítačové hry teprve nedávno a co se týče herních počítačů, jste naprostým nováčkem, který nemá ani ponětí o tom, jaký hardware je pro dokonalý požitek třeba?

Před koupí herní PC sestavy se důkladně seznamte s nabídkou jednotlivých prodejců i novinkami na trhu

Technologie dnes procházejí velice rychlým vývojem. A ve světě počítačů to platí ještě více než v ostatních oblastech. Co chvíli se tak objevují nejrůznější novinky, které výrazně urychlují výpočetní procesy, zajišťují kvalitnější obraz a lepší zvuk. A nemalé procento z nich je určeno právě pro herní počítače. Ty úplně zbrusu nové vychytávky sice obvykle spadají do cenově vyšší kategorie, opravdu náruživí hráči však často rádi zainvestují do ještě reálnějších, barevnějších, detailnějších a plnohodnotnějších zážitků. Skvělé možnosti jsou však otevřeny i skupině uživatelů, kteří preferují optimální poměr mezi cenou a výkonem a drží se raději ve sféře nižších finančních výdajů.

Dopřejte si herní PC s pořádnou grafickou kartou, výkonným procesorem a dostatkem paměti

Nejdůležitějšími součástmi herní PC sestavy jsou procesor, operační paměť a grafická karta. Velkou roli však hraje i motherboard a zvuková karta. Obecně platí, že čím rychlejší a výkonnější, tím lepší. Důležité je i zajistit opravdu kvalitní chlazení počítače. Součástí herní PC sestavy je i kvalitní monitor, opět platí, že čím vyšší rozlišení, o to lepší zážitek. Nezapomeňte ani na reproduktory či sluchátka na patřičné úrovni a herní myš.

komerční sdělení