Co udělat pro kojení bez bolesti?

24.02.2023

Kojení je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro své dítě udělat. Ovšem ne vždy je příjemnou záležitostí, a to zejména, pokud s kojením teprve začínáte. Může se vyskytnout řada problémů, které jeho průběh ztěžují, dokonce může být i bolestivé. Naštěstí existují pomůcky a návody, jak je překonat, a toto intimní spojení s miminkem si náležitě vychutnat.

Náročné začátky

Pro kojení bez bolesti je důležité najít si tu správnou polohu. Díky ní dojde k ideálnímu přisátí dítěte a kojení bude zcela bezbolestné. Pokud ovšem máte bradavky rozbolavělé kvůli tomu, že dítě sálo jenom bradavku nebo jsou na ní odřeniny, dá se to řešit několika pomůckami. První z nich jsou bioaktivní nelepivé náplasti s utišujícím účinkem. Zabraňují infekcím, redukují otoky, podporují přirozenou regeneraci, přináší okamžitou úlevu. Hojivé náplasti fungují na principu měkkého a pohodlného obkladu.

Jak náplasti používat?

Náplasti jsou určeny na popraskané, citlivé a bolavé bradavky. Jelikož jsou napuštěny 2QR komplexem obsahujícím přírodní směs na bázi aloe, neutralizují škodlivé bakterie a urychlují proces hojení. Obklady můžete používat, jak dlouho potřebujete, jejich působení by nemělo být kratší jak 5 minut. Náplasti aplikujte alespoň 2× denně. Mají neutrální chuť a jsou absolutně zdravotně nezávadné, proto je není třeba před kojením odstraňovat.

Co ještě pomůže?

Na podobném principu jako náplasti funguje přírodní rostlinná mast. Pokožku udržuje hebkou a pružnou, dodává ji potřebné mazivo, jež je kojením odstraňováno. Mast se používá kdykoliv během dne, aplikujte ji na celou oblast bradavky. Obdobnou službu vám prokáže mast s lanolinem, která eliminuje tvorbu trhlinek, jež jsou během kojení velmi bolestivé. Abyste dosáhli optimálního účinku, doporučuje se ji aplikovat těsně před kojením.

komerční sdělení

Fotka od seeseehundhund z Pixabay