Díky čalounickým potřebám, výplním a látkám, mohou vaše sedačky, křesla i židle vypadat jako nové

24.02.2021

Máte doma starší sedačku, případně křeslo či nějakou židli, které je vám líto vyhodit? Někdy máme k určitému nábytku i citový vztah, a tak se jej zkrátka nechceme zbavit.

Na druhou stranu ale často už nemusí být v dobrém stavu čalounění, případně molitanové výplně sedáků a opěráků. Tady přichází ke slovu navštívit čalounické potřeby a zvolit vhodný materiál, díky kterému budete mít prakticky nový nábytek.

Kvalitní látka na čalounění či potah je základ

V dnešní době můžete čalounické potřeby nakoupit také na internetu, protože i online mnoho obchodů nabízí široký výběr kvalitních látek nebo výplní. Pokud se jedná o samotné čalounění, případně potahy, doporučujeme volit takovou látku, která opravdu něco vydrží. V současné době je například velmi populární komfortní rouno, díky kterému můžete dosáhnout prakticky bezúdržbového řešení. Nároky na údržbu tohoto materiálu totiž nejsou vysoké, přitom je také velmi dobrý pro alergiky. Výhodou je, že tento materiál si můžete zakoupit:

  • Na metry dle vašich potřeb
  • V různé plošné hmotnosti

Z hlediska rozměrů si poradíte. Pokud se jedná o plošnou hmotnost, tak potom je to zejména o tom, na jak velkou zátěž má být materiál stavěn. Vybírat si ale samozřejmě můžete celou řadu dalších materiálů, které se vám budou hodit na čalounění nebo potahy vašeho nábytku. Vždy záleží především na vašem vkusu a požadavcích.

Důležitá je také výplň

V průběhu let se samozřejmě na sedačkách či židlích neopotřebuje pouze čalounění nebo potah, ale dostanou zabrat také molitanové výplně. K tomuto účelu je dobré pořídit nové molitanové desky, kdy je nejpoužívanější pur pěna. Také v tomto případě si můžete vybírat molitanové desky různých rozměrů, přesně dle svých potřeb. Rozdílné jsou rovněž gramáže, v závislosti na zátěži, jakému bude molitanová dneska vystavena. Volit lze luxusnější i levnější provedení.

Zdroj obrázku: vfhnb12 / Shutterstock.com