E.ON Energy Globe inspiruje k energetickým úsporám

27.09.2022

Snížení spotřeby energie a snahy o maximalizaci úspor jsou aktuálně jedním z hlavních témat napříč společností. A tak stejně jako každý rok přichází soutěž E.ON Energy Globe. O co konkrétně se jedná a v čem je taková soutěž velkým přínosem? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Udržitelné projekty

Do soutěže jsou vybírány takové projekty, které mají pozitivní vliv na životní prostředí a dělají značný krok směrem k udržitelnosti. O co konkrétně se může jednat, není přesně specifikované. Proto se v různých ročnících objevily zajímavé projekty týkající se celé řady odvětví. Jedno však měly společné, a to je právě snaha o energetické úspory a šetrné hospodaření se zdroji. Ochrana přírody a zlepšení udržitelnosti je totiž stále velmi aktuálním tématem, kdy se hledá každá cestička vedoucí správným směrem.

Tipy a inspirace k energetickým úsporám

Soutěž Energy Globe slouží především pro inspiraci a přinášení zajímavých tipů ohledně energetických úspor. V rámci projektu najdete mnoho nových informací týkajících se především novinek, ale i lepšího využití stávajících postupů pro snížení spotřeby energií. Mezi finalisty v letošním ročníku najdete například biotechnologický startup, který nabízí alternativu k jednorázovým plastovým obalům v podobě materiálu vyrobeného z hub. Nebo elegantní systém fotovoltaiky integrované přímo do střešní krytiny.

Lákavé výhry

Inspirovat společnosti a tvůrce k vytváření projektů, které dávají smysl a umožňují úspory energií, je rozhodně na místě. Bez dostatečné motivace by to však nešlo tak dobře, takže součástí soutěže E.ON Energy Globe jsou samozřejmě i příslušné lákavé výhry a odměny. Hlavní cenou je finanční odměna 300 000 korun a projekt, který skončí na druhém místě, bude oceněn tepelným čerpadlem včetně návrhu pro instalaci v hodnotě 300 000 korun, což je také velmi zajímavé.