Edukativní hračky a interakce s hračkami pomohou dětem rozvíjet jejich schopnosti

24.02.2021

Pokud máte malé dítě, které si rádo hraje s hračkami, pravděpodobně jste už přišli na to, že dítě lze formou hry také leccos naučit.

A lze toho docílit pomocí vhodných hraček, kdy si dítě prakticky ani neuvědomuje, že zdokonaluje své schopnosti a něco se učí. Je to pro něj zkrátka hra. A právě takové hračky patří k těm nejlepším, které můžete svému dítěti pořídit.

Interakce pro ty nejmenší

Hračky, které zvyšují schopnosti vašeho dítěte, zlepšující jeho interakci s prostředím a umožňují mu lépe vnímat své okolí, jsou ideální pro celkový rozvoj. Pro ty menší děti je velmi vhodnou volbou koupě interaktivní hračky, která podává zpětnou vazbu. Mohou to být obrazové i zvukové vjemy, na které dítě reaguje. U těchto hraček se nejvíce rozvíjí:

  • Motorické schopnosti
  • Smyslové vjemy

Při hraní s hračkami si dítě zlepšuje své schopnosti koordinace pohybů a jemnou motoriku. Zároveň díky interakci dochází k tomu, že se rozvíjejí smysly, ať už se jedná o sluch, zrak nebo třeba hmat. Dítě se tak bude stále zlepšovat v poznávání okolního světa.

Když je chcete naučit více

Pokud už máte dítě větší, určitě je výbornou volbou pořízení hraček, které v nich vzbuzují zájem o vzdělávání. V takovém případě je pak jistě vhodná volba edukativní hračky, kterou může být třeba počítadlo, lupa, dalekohled nebo mikroskop. Mohou to být ale také různé sady, které dětem umožní provádět různé experimenty.

V současné době můžete na internetu zakoupit celou řadu hraček, které se zaměřují na interakci i vzdělávání dětí. Vždy se ujistěte, že kupujete hračku úměrnou věku svého dítěte. U každé hračky se zpravidla uvádí, pro jak staré děti je vhodná. Jedině tak docílíte optimální odezvy na hračku u dítěte. Hračky jsou zpravidla velmi pěkně zpracované, takže dokáží připoutat a zaujmout pozornost dítěte. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet více hraček, uvidíte, co vaše dítě nejvíce zaujme.

Zdroj obrázku: Rawpixel.com / Shutterstock.com