Efektivní vytápění průmyslových provozů a dílen. Jak na to?

24.02.2021

Každý většinou má vyřešeno vytápění domu nebo bytu. Ve velkém je potom potřeba řešit vytápění průmyslových prostor, což mohou být velké výrobní haly, ale také nejrůznější menší dílny.

Stále to však jsou dostatečně velké prostory na to, aby otázka efektivního vyřešení vytápění byla velmi klíčová z hlediska finančních prostředků. Právě finance totiž do volby vhodného způsobu vytápění promlouvají obvykle nejvíce. Pojďme se podívat na způsob vytápění, který pro vás může být v mnoha ohledech velmi zajímavým řešením.

Proč zvolit naftové topidlo?

V průmyslových provozech a dílnách je charakteristické, že potřebujeme topidlo, které nám nabídne vysoký okamžitých výkon. Potřebujeme, aby bylo vyprodukováno rychle dostatečné množství tepla. V tomto ohledu se rozhodně vyplatí zvolit naftová topidla. Tato topidla se dále dělí podle způsobu spalování, kdy to může být přímé spalování, nebo naopak nepřímé spalování.

Pokud se podíváme na přímé spalování, tak to se používá v těch prostorách, které jsou dobře větrané. Typicky se může jednat o větší prostory, jako haly. Výhod takového topidla je hned několik, přičemž mezi ně můžeme zařadit:

  • Opravdu vysoký výkon
  • Vysoká mobilita díky nízké hmotnosti
  • Dobrý poměr ceny a výkonu
  • Nízká hlučnost

Někdy však můžete chtít vytápět místnosti, kde se tak dobře nevětrá, resp. to není možné. V takovém případě je potřeba využít modelů, které mají nepřímé spalování. Výhodou těchto zařízení je, že spalují naftu čistým způsobem, takže se používají třeba i v běžných veřejnosti přístupných provozech, jako jsou třeba obchody.

Další možnosti vytápění

Určitě to ale nejsou pouze naftová topidla. Existuje celá řada dalších topidel, která můžete použít. Nabídka topidla je totiž skutečně široká, kdy máme také plynová topidla, elektrická topidla nebo třeba infračervená topidla. Alternativou jsou jistě také teplovzdušná kamna.

Zdroj obrázku: Vereshchagin Dmitry / Shutterstock.com