Elektro do domácnosti. Jaké moderní prvky jsou chytré a úsporné?

24.02.2023

Bez elektřiny bychom dlouhodobě nemohli existovat. Jsme na ni již tak zvyklí, že si možná ani neuvědomujeme, kde všude nás obklopuje, a proto ani nebádáme, jak můžeme ušetřit. Podívejte se na moderní prvky elektro technologií.

LED žárovka E14 - Proč si vybrat právě ji?

Pokud zmiňujeme úspory, jistě víte, že dnes se už ani nesmí vyrábět klasické žárovky, na které jsme byli zvyklí celá desetiletí. Nahradily je úsporné variace, nejčastěji skloňované LED žárovky. Jenže i jich je celá řada. Dělí se nejen odstínem, ale i dalšími faktory. Jistě v obchodě tápete, jakou si vybrat. Mezi nejpoužívanější patří žárovka s paticí E14, tedy LED žárovka E14. Využijete ji například v lampičkách nebo lustrech, kde je instalováno více žárovek. Hodí se ovšem i do různých zařízení, např. do lednice nebo digestoře. Jedná se tak o mírnější druh žárovky, který najde uplatnění v menších prostorech, pokud použijete víc žárovek, vytvoří vám plnohodnotné světlo. Existují typy v řadě CLASSIC, FILAMENT a VINTAGE v různých barvách světla. Na LED žárovky je záruka 3 roky a máte i garanci okamžité výměny.

Hlásič CO₂ a kouře - Proč je dobré je mít?

Spousta lidí tyto prvky podceňuje, protože si nechtějí připustit, že by je někdy mohl ohrozit kouř nebo únik plynu. Samozřejmě to si nepřejeme nikdo, ale kdyby se to náhodou stalo, detektory významně pomáhají eliminovat škody. Jako ochranu lze využít hlásič CO₂ či CO. Hlásiče vás totiž upozorní, že někde uniká oxid uhelnatý, který se používá v průmyslových halách, ale i domácnostech. A detektor plynu také odhalí, pokud někde unikají hořlavé plyny typu metanu, propanu, butanu, zemního plynu. Pokud máte zájem vybavit si domácnost nejen zmíněnými skvělými prvky, podívejte se na nabídku společnosti EMOS, která více než tři desetiletí nabízí výrobky drobného domácího elektra. Může jít o baterie, světelné zdroje a svítidla pro domácí i průmyslové použití, prodlužovací přívody, svítilny, antény, drobná elektronická zařízení - multimetry, zkoušečky, zvonky a mnoho dalších prvků. Díky bohatým zkušenostem nejen u nás (společnost má pobočky v pěti zemích) společnost nabízí výrobky v nejlepší kvalitě, které vám dodají v co nejrychlejší době. 

komerční sdělení