Elektronické cigarety mají oproti klasice celou řadu pozitiv

21.03.2023

Kuřáci nemají v posledních letech příliš snadný život. Tabákové výrobky neustále zdražují a budoucnost v tomto směru také nevypadá zrovna růžově.

Proto se hodně milovníků nikotinu rozhodlo přesedlat na elektronickou formu, která je nejen o něco levnější, avšak zároveň má i celou řadu dalších kladů.

Žádný dehet

Tabák sám o sobě obsahuje mnoho zdraví škodlivých látek, nicméně opravdu nebezpečný začíná být až ve chvíli, kdy se zapálí. Během hoření se totiž začnou z tabáku vyluzovat dehet, benzen a další toxické substance, jež jsou pro lidské tělo ve vyšších dávkách zničující. Jejich dlouhodobá inhalace se tedy musí zákonitě na organismu negativně projevit.

Elektronické cigarety jsou v tomto ohledu odlišné. Náplně se nezapalují, ale pouze zahřívají, takže nedochází k hoření a nevytvářejí se látky, které ničí organismus. Člověk tak do svého těla dostane nikotin mnohem schůdnější formou než v případě kouření klasických cigaret.

Je možné je používat skoro všude

Elektronické kuřivo má i jiné výhody. Zatímco cigarety není možné na veřejných místech kouřit prakticky vůbec, pro e-cigarety většina zákazů neplatí. Samozřejmě, že ani vapování není povolené úplně všude, ale v hospodách či restauracích si člověk elektronickou cigaretu bez potíží vychutnat může.

Jednorázové verze

Pro standardní elektronické cigarety je nezbytné dokupovat náplně, ale samotný přístroj není nutné měnit příliš často, zvláště když jde o kvalitní značku typu HQD. Ne každý však touží utrácet své peníze za tento typ kuřiva. Mnozí kuřáci dávají raději přednost jednorázovým cigaretám.

Jednorázové HQD elektronické cigarety stojí zhruba stejně jako balíček standardního kuřiva. Nejedná se tedy o žádnou velkou investici. Tento druh cigaret nabízí 300 až 600 potáhnutí podle typu. Nemusí se doplňovat o žádné náplně ani nabíjet. Jakmile cigaretě dojde náplň, jednoduše se vyhodí do koše.

komerční sdělení