Hotely? Kdepak, letos letí chorvatské apartmány!

23.05.2023

Chorvatsko mezi Čechy stále vede. Letos se do této krásné země prý chystá rekordní počet Čechů. Kam vyrazit a kde se ubytovat?

Chorvatsku odolá málokdo. Jeho hlavní dominantou jsou nejenom krásné a čisté pláže, ale i kouzelná přímořská městečka. Těm vévodí Brela, Primošten, Baka, Omiš, Rovinj, trogir, Biograd na Moru, Cavtag, Umag a Solin. Naprosto neodolatelný je však Dubrovník na jihu Dalmácie. Ty nejkrásnější pláže pak najdete na ostrově Brač, Rab, Lopud, Krk, Cres, v Gradacu, na Zadaru, poblíž města Medulin.

Oblíbená Makarská

Vůbec nejoblíbenějším místem ale zůstává Makarská riviéra. Díky svým průzračným oblázkovým a sluncem zalitým plážím, čistému moři a nádherným přírodním scenériím. Svou troškou do mlýna ale přispívají i vřelí místní obyvatelé, kteří si velmi váží každého návštěvníka.

Kde se ubytovat?

Možností je nespočet. Nabízejí se hotely, penziony, kempy, ale také apartmány stejně jako mobilní či robinson domky. Jakému typu ubytování dát přednost? To záleží na vašich požadavcích a preferencích. Pokud nedáte dopustit na hotelové snídaně či přímo program all inclusive, zřejmě vaší volbou bude klasický hotel. Dáváte-li naopak přednost soukromí a cestování po vlastní ose, zřejmě pro vás bude lepším řešením apartmán.

Jednoduché i velmi luxusní

Apartmánové resorty Chorvatsko nabízejí ubytování pro jednotlivce i početné rodiny. V nabídce jsou jednoduché apartmány dvouhvězdičkové vhodné pro studenty stejně jako ty velmi luxusní splňující požadavky těch nejnáročnějších. Jejich součástí navíc spolu s ložnicí i obývací pokoj a mnohdy i vlastní terasa s výhledem na moře.

Kdy vyrazit?

Do apartmentů v Chorvatsku navíc můžete vyrazit v podstatě kdykoliv. Na rozdíl od hotelů, které bývají otevřené pouze v letní sezoně, totiž bývají v provozu celoročně. Nejsou totiž tak závislé na vysokém počtu obsluhujícího personálu. Nic vám tak nebrání v tom užít si Chorvatsko třeba i v zimě.  

komerční sdělení

Fotka od Adri Marie z Pixabay