Hrajte si smysluplně a podpořte dětský rozvoj

28.06.2021

Lidský mozek se nejvíce rozvíjí během prvních 5 let života. Během 1 roku se jeho velikost zdvojnásobí a ve 3 letech dosahuje mozek vašeho děťátka zhruba 80 % velikosti mozku dospělého člověka.

Pro rozvoj mozku vašeho dítěte není důležité pouze to, čím ho krmíte, ale také jaké prostředí mu vytvoříte, jak se mu vy a ostatní členové rodiny věnujete a jaký vztah spolu budujete. Zda dokážete reagovat na potřeby dítěte, zda si s ním povídáte, hrajete si spolu, to vše je klíčové pro správné "nastavení" mozku. Nejde tedy jen o množství stráveného času, ale i o jeho kvalitu.

Jak si hrát s dítětem smysluplně

O tom, jak kvalitně a smysluplně trávit čas se svým synem, přemýšlela i Aneta. Už když byla těhotná, tak se zajímala o rozvoj a učení dětí. Proto hledala takové hry a hračky, které by pomohly jejímu synovi rozvíjet svůj potenciál a vytvořily základ pro další učení. Bohužel takto zaměřené hračky na českém trhu nenašla, a tak se rozhodla, že si ji vytvoří sama. Využila tipů odborníků na podporu dětského rozvoje a vytvořila vzdělávací boxík Kamarád s knížkou.

Boxík je primárně určen pro děti od 6 do 18 měsíců, ale mohou si s ním hrát jak pro mladší, tak i starší děti. Najdete v něm 5 kostek a 4 herní pytlíky. V každém sáčku naleznete jednu knížku týkající se nějakého tématu (hlavní příběh o veverce Sofi, zvířátka, moje tělo a první slova) a k ní doprovodnou aktivitu. Během ní si dítě zábavnou formou trénuje nově získané poznatky.

Unikátně navržený způsob hry kombinuje několik faktorů, které přispívají ke správnému rozvoji mozku vašeho děťátka. Nejen že se zaměřuje na rozvoj schopnosti klíčových pro budoucí vzdělávání vašeho dítěte (komunikace, soustředěnost, třídění informací), ale také na budování vašeho vztahu. S boxíkem Kamarád s knížkou se určitě nudit nebudete. Dejte společnému hraní smysl a radujte se společně z dětského pokroku. 

Autorka: Aneta Andrle