I amatér ocení kvalitní hokejku

19.01.2022

V současné době si již děti nehrají na slavné hokejisty, jak tomu bylo ještě před dvěma desítkami let. Úspěchy nové generace jsou jen minimální, a tak ubývá fanoušků. Pořád však existuje hodně lidí, kteří hokeji fandí, a dokonce ho i rádi hrají.

Dobrá hůl se v zápase neztratí

Pracovním nástrojem profesionálního i amatérského hokejisty je samozřejmě hokejka. Těch se dá dnes koupit mnoho druhů. Od sebe se odlišují nejen cenově, ale hlavně použitými materiály.

Obecně platí, že levnější hole jsou vyrobeny z méně kvalitních surovin, které jsou trochu těžší, než by bylo dobré a rovněž postrádají dostatečnou pružnost. Pro profesionální hraní nejsou tudíž příliš vhodné, maximálně tak na tréning. Na druhou stranu právě tyto hokejky jdou dost na dračku u amatérských sportovců.

Stojí jen nižší jednotky tisícikorun, takže jsou cenově přijatelné pro většinu neprofesionálů, kteří hrají hlavně pro radost a zlepšení kondice.

I s takovými holemi se však dá pořádně podebrat puk, jen to chce zapojit více síly a mít trochu talentu.

Chrániče na tělo

Hokej je drsná hra, a proto je nezbytné používat i správnou hokejovou výstroj. Chránit je potřeba nejen nohy, ale rovněž i tělo.

Chrániče hrudníku a břicha nemusí být zrovna nejnovější. I profesionální hráči používají dlouhá léta stejnou, často již dosti odrbanou výzbroj. Proto není potřeba kupovat si za všech okolností novou, stačí se mrknout po kvalitních použitých kusech na internetu.

Helma

Desítky let zpátky se hokejové helmy vůbec nepoužívaly, ale tehdy byla jiná doba. Dnes jít na led bez odpovídající ochrany hlavy je v podstatě sebevražda. Hráči do sebe bez uzardění neustále vrážejí a šermují hokejkami i vysoko ve vzduchu. Navíc i puk létá běžně trochu výše než v padesátých letech.

A přesně kvůli těmto důvodům se vyplatí příliš nešetřit a koupit si opravdu kvalitní helmu, co nějaké ty údery vydrží.

komerční sdělení