Investovat může opravdu každý. Jak začít snadno a bez přešlapů?

23.06.2023

Dávno již pominula doba, kdy si průměrný Čech myslel, že investování je sprosté slovo. V posledních letech se totiž začíná pomalu a jistě zvyšovat finanční gramotnost mladých i starších ročníků. Pokud si vážíte svých těžce vydělaných financí, rozhodně byste se o ně měli adekvátně starat. Jak na to?

Nečekejte přehnané zázraky

Na úvod si dovolíme malý tip. Pokud vám někdo nabídne desítky či stovky procent zhodnocení během několika měsíců, raději dejte ruce pryč. Obor investic je totiž plný nepoctivých podvodníků, kteří se akorát snaží vylákat peníze z důvěřivců. Rozumné a udržitelné zhodnocení pro běžného jedince se pohybuje okolo deseti až patnácti procent ročně.

Samozřejmě lze dosáhnout lepších výsledků, ale takové úspěchy vyžadují opravdové odhodlání a neustálou práci. Vaším cílem je spíše ochránit peníze před inflací a postupem času si naspořit. Každý z nás má trochu jiné představy, takže si pečlivě zvolte konkrétní příležitost. Někdo zvolí akcie, jiného zaujmou dluhopisy, zatímco populární jsou třeba i zajištěné úvěry do nemovitostí. Ať tak, nebo onak, neobejdete se bez investiční kalkulačky.

Jednoduchá platforma

Zapomeňte na scény z amerických filmů, kde stovky makléřů volají svým klientům a podepisují stohy smluv. V dnešní době vše probíhá s pomocí moderních internetových platforem, kde celé kouzlo spočívá v několika kliknutích myši.

Jasným příkladem je třeba populární systém Bondster, jenž se specializuje na již zmíněné zajištěné úvěry do nemovitostí. Velkou výhodou je možnost investování už od částek v řádu několika stovek korun. Samotná platforma je geniálně jednoduchá, takže se s ní naučíte pracovat za pouhý moment. Nejdříve si však prohlédněte, o čem to vlastně je a jaké příležitosti se před vámi otevřou.     

komerční sdělení