Jak na mzdové účetnictví, aby bylo vždy správně a včas?

24.01.2023

Vlastníte-li firmu a přijmete prvního zaměstnance, už se musíte začít zabývat náročným oborem, kterým je mzdové účetnictví. Tato administrativní činnost spojená s personální agendou, státními orgány a legislativou vyžaduje perfektní znalosti v oboru. Z toho důvodu je lepší svěřit mzdové účetnictví odborníkům, kteří si s ním hravě poradí.

Čím se mzdoví účetní zabývají?

V prvé řadě je třeba zmínit, že povinnost vést mzdovou agendu vzniká uzavřením pracovní smlouvy, dohody o pracovní činnosti nebo provedení práce, smlouvy o výkonu funkce jednatele. Mzdový účetní následně spravuje všechny náležitosti týkající se pracovně právních vztahů, odměňování zaměstnanců a zdanění mezd, zdravotního pojištění, pojistného na sociální zabezpečení. Jak je patrné, agenda je vskutku široká a náročná. Obrátíte-li se na externí agenturu Praha mzdové účetnictví, budete rázem bez starostí, ať máte jednoho či stovky zaměstnanců.

Proč se outsourcing vyplatí?

Protože ušetříte hlavně čas a peníze. Místo toho, abyste se trápili nezáživnou administrativou, k níž je zapotřebí si dohledávat řadu informací, můžete se naplno věnovat vašemu podnikání. Spolehnete-li se na služby firmy Dype, získáte plnohodnotného partnera, který vám pomůže růst. Mezi jeho priority patří holistický přístup neboli kombinace znalostí z oblasti účetní, ekonomické a programátorské, dále férovost, která se týká jak termínů, tak uzavřených dohod.

Na co se můžete spolehnout?

Externí mzdová účetní zajistí veškerou agendu týkající se výpočtu a zaúčtování mezd, odvodů pojištění a daní, ročního zúčtování. Pravidelně sleduje novinky v oboru, má nastudovanou novou legislativu. Vypracuje pro vás přehledy mezd, vnitřní směrnice, pracovní povolení pro cizince atd. A to vše efektivně, rychle a bezchybně.

komerční sdělení