Jak používat doma barvu na vlasy a na co dát pozor?

20.09.2023

Pokud nemáte čas a možná ani prostředky na pravidelnou návštěvu kadeřníka, ovšem potřebujete zakrýt šediny, je na čase poohlédnout se po barvě na vlasy. Rozhodli jste se tedy pro domácí barvení? V tom případě si přečtěte následující řádky, kde vám poskytneme několik praktických tipů a doporučení.

Výběr barvy

V první řadě si ujasněte, jak by výsledná barva měla vypadat. Pokud si totiž nejste jisti odstínem, sáhněte po takovém, aby byl co nejblíže vaší přirozené barvě. Vyhněte se výrazným změnám, zejména jestli nemáte s barvením takřka žádné zkušenosti. Barva na vlasy vám totiž může vlasy nenávratně zničit.

Ještě jedna důležitá rada. Pečlivě si přečtěte návod k použití. Každý výrobek může mít specifické instrukce.

Příprava na domácí barvení

Používat byste měli nejen staré oblečení, které můžete zničit, ale i rukavice, abyste neměli barvu na prstech a pod nehty. Před nanesením barvy na vlasy aplikujte na kůži kolem vlasového porostu mastný krém, protože tím zabráníte tomu, aby se barva vstřebávala do kůže.

Aplikace barvy

Začněte nanášet barvu od kořínků a postupujte směrem ke koncům. Ujistěte se, že jsou vlasy rovnoměrně pokryty barvou. Dodržujte doporučený čas působení uvedený v návodu. Příliš krátká nebo naopak dlouhá doba působení ovlivní výslednou barvu.

Po uplynutí doporučeného času vlasy důkladně opláchněte. Použijte také kondicionér, který je obvykle součástí balení barvy na vlasy. Pomáhá uzavřít vlasové kutikuly a prodloužit trvanlivost barvy.

Na co dát pozor?

Pokud máte alergie nebo citlivou pokožku, proveďte před samotným barvením test citlivosti na malé části kůže. Vyvarujte se barvení vlasů, jestli máte na hlavě poranění anebo jakékoliv podráždění.

Zajímavou alternativou, hlavně pro začátečníky, jsou takzvané přelivy. Nejsou to dlouhotrvající barvy, ale většinou vydrží určitý počet umytí. Jestliže si nejste jisti odstínem, přeliv je v takovém okamžiku ideální volbou.

Hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli barvu na vlasy objednat? Není nic jednoduššího než navštívit webovou stránku Notino. Jedná se o e-shop s širokým sortimentem kosmetiky, parfémů a různých přípravků, jako jsou barvy na vlasy.

komerční sdělení

Image by Khusen Rustamov from Pixabay