Jak přečkáte zimu vy i vaše auto? Ochranu poskytne nejen zimní clona do masky

01.02.2021

Auto je naším každodenním nedocenitelným pomocníkem. Na mnoha místech se bez auta zkrátka ani neobejdete.

Proto bychom se měli o náš vůz také trochu starat, aby nás někde nenechal. Zpravidla se to totiž děje v tu nejméně vhodnou chvíli. Abyste tomu předešli v zimních měsících, mohu vám pomoci některé vychytávky, které zvýší také váš komfort při používání vozu v zimě.

Zimní clona pomůže vám i vašemu autu

Znáte to, ráno nastoupíte do promrzlého auta, tedy jakmile jej zbavíte ledové krusty škrabkou, nastartujete studený motor a ještě nějakou tu dobu sedíte v poměrně nepříjemně chladném prostředí. V takové zimě se totiž pochopitelně každé auto zahřívá delší dobu. Déle trvá, než se motor dostane na provozní teplotu, a také než vám topení začne dostatečně topit. Proto se vyplatí používat zimní clony do masky chladiče, které sníží průtok vzduchu kolem chladiče, a tak se může také vozidlo rychleji dostat na svou provozní teplotu. Otvory do chladiče v přední masce jsou samozřejmě žádoucí v létě, ale v zimě mohou být trochu kontraproduktivní.

Čistota v kufru

Zatímco zimní clona pomůže vašemu vozu a potažmo i vám se rychleji zahřát, tak je tady celá řada dalších problémů, které nás motoristy mohou v zimě čekat. Se zimou se zejména pojí zvýšené množství nečistot, které se nám mohou dostat do vozu. Mimo jiné také do kufru, kde dáváme třeba mokré věci nebo promočené oblečení apod. Následně se tato vlhkost dostává do čalounění, které může být poškozeno. Tady jsou nedocenitelné a velmi užitečné vany do kufru. Ty ochrání zavazadlový prostor a voda nebude mít šanci namáčet čalounění. Dobré je, že je můžete pořídit:

  • Přesně na váš vůz
  • V různých barevných provedeních

Díky tomu vám přesně padnou do vašeho vozu a můžete je také sladit s barvou vašeho čalounění. Je to velmi dobrá a praktická ochrana pro váš zavazadelník, která jej ochrání třeba také při převážení ostřejších nebo těžkých předmětů.

Zdroj obrázku:
JNP / Shutterstock.com