Jak se obléct v zimě? Dodržujte pravidlo tří vrstev

25.09.2023

Podzim už klepe na dveře a spolu s ním i deštivé a studené počasí. A jak jistě víte, voda a zima jsou jako pozvánka pro různá nachlazení a jiná onemocnění. Abyste podobným problémům předešli, je potřeba vyrazit ven s vhodným oblečením.

Pravidlo tří vrstev

Na podzim svetr, na zimu bunda a na léto tričko. Pokud se tímto pravidlem řídíte, pak byste svoje návyky měli přehodnotit. Špatné vrstvení oblečení je totiž jednou z hlavních příčin, proč se v zimních měsících cítíte venku nekomfortně.

Abyste zůstali v teple i během tuhých mrazů, je dobré dodržovat pravidlo tří vrstev. První vrstvu by mělo tvořit oblečení pro pobyt v interiéru. Tedy tričko nebo jiný vhodný oděv. Druhou pak kus hřejivého oblečení, který se postará o to, že zůstanete v teple. Vrchní část by pak měla sloužit jako nepromokavá vrstva, co vás ochrání před deštěm nebo sněhem.

Důležité je také vzít v potaz aktuální podmínky. Protože když bude venku mráz, ale nebude sněžit, měli byste si vzít teplejší oblečení než při dešti a teplotách nad nulou. Zkrátka svůj oděv přizpůsobte počasí tak, abyste se nemuseli zpocení vysvlékat a vystavovat se tak teplotnímu šoku, který vaše tělo už tak dost zatíží během prvních minut pobytu venku.

Pozor na sport

Jiný ohoz samozřejmě zvolíte při cestě do práce a odlišný při sportování. Vaším hlavním cílem je totiž co nejvíce zabránit vsáknutí potu do vašeho oblečení. Protože pak vás před zimou nezachrání ani sebelepší bunda. Při sportu se proto raději vyhněte bavlněným tričkům stejně tak jako zboží nízké kvality za přemrštěné ceny.

Kvalitu za rozumnou cenu nabízí velkoobchod s textilem xfer.cz, kde si můžete pořídit pohodlné vybavení na zimu. Textil velkoobchod nabízí v různých variantách, takže kromě důležité třetí vrstvy v podobě bundy nakoupíte i cenově dostupné mikiny a trička vyrobené z různých materiálů a v odlišných barevných variantách.

komerční sdělení

Image by 3803658 from Pixabay