Jak si vybrat vhodnou podprsenku?

02.08.2021

Při výběru podprsenky nerozhoduje jenom její velikost, ale také střih a materiál. Nesprávně zvolená podprsenka nejenomže nevypadá dobře, ale může vést k bolestem zad nebo jiným zdravotním problémům.

Jestli i vy hledáte nový kousek do své sbírky, klikněte na Astratex.cz, kde najdete široký výběr podprsenek pro různé příležitosti. S kódem Astratex sleva teď můžete nakupovat výhodněji. Bohatá nabídka spodního prádla na vás čeká i na Bonprix.cz. Když využijete kód Bonprix doprava zdarma, za doručení neplatíte.

Jak zjistit svoji velikost?

Nosíte správnou velikost? Ověřte si to. Jak na to? Nejdříve si krejčovským metrem změřte obvod, na základě kterého zjistíte velikost podprsenky. Obvod hrudníku se měří těsně pod prsy. Při měření stůjte vzpřímeně a svlékněte si oblečení, které by vám mohlo přidat několik centimetrů a zkreslit tak výsledek. Naměřené číslo se doporučuje zaokrouhlit směrem dolů, protože materiál se praním trochu natáhne. Následně je potřebné změřit šířku přes prsa, abyste si věděly vypočítat velikost košíčků. Velikost košíčků se vždy měří v nejširší části hrudníku. Jestli je rozdíl mezi naměřenými čísly 12 - 14 centimetrů, máte velikost košíčků A. Velikost B zodpovídá rozdílu 14 - 16 cm, velikost C 16 - 18 centimetrů, velikost D 18 - 20 centimetrů a velikost E 20 - 22 centimetrů. Jestli si neumíte poradit, navštivte obchod se spodním prádlem, kde vám s výběrem správné velikosti určitě rádi pomohou.

Pro každou příležitost

Při výběru vhodné podprsenky sehrává důležitou úlohu i to, na jaký účel má podprsenka sloužit. Na sport budete potřebovat speciální sportovní podprsenku, která poskytuje dostatečnou oporu a často bývá vyrobená z funkčních materiálů. Maminky určitě ocení, že se nabídka podprsenek na kojení pořád rozšiřuje. Při výběru budou nejdůležitějšími faktory pohodlnost nebo jednoduché a rychlé odepínaní. Pod šaty s tenkými ramínky anebo s vykrojeným zadním dílem budete potřebovat speciální typ podprsenky. Zachrání vás podprsenka s více možnostmi zapínání nebo s odnímatelnými ramínky.

Jaký typ je pro vás nejvhodnější?

Každé poprsí si vyžaduje jitý typ podprsenky. Jestli máte menší prsa, můžete si dovolit více střihů. U žen s menšími prsy jsou nesmírně oblíbené podprsenky typu bralette. Jde o nevyztužené podprsenky s trojúhelníkovými košíčky, které vypadají výborně i jako součást outfitu. Většina bývá zdobená krajkou, velice oblíbené jsou ovšem i modely z transparentních materiálů. Push-up podprsenky zase dokáží prsům okamžitě dodat objem a vymodelovat je. Pro ženy s většími prsy budou vhodné zmenšující podprsenky, které opticky zmenší poprsí. A co by si měly majitelky větších prsů při koupě podprsenky všímat? Podprsenka by měla mít širší ramínka a zadní část, aby dokázala svojí nositelce poskytnout dostatečnou oporu.

Co pod přiléhavé oblečení a šaty s výstřihem?

Prosvítající podprsenka dokáže pokazit i ten nejlepší outfit. Jestli potřebujete, aby vaše prádlo nebylo pod přiléhavými šaty vidět, máte na výběr z více možností. Můžete sáhnout po bezešvé podprsence, která se nebude rýsovat pod oblečením. Anebo si můžete obstarat nalepovací podprsenky, které jsou obzvláště vhodné i pro společenské šaty s hlubokým výstřihem nebo šaty bez ramínek. Díky speciálnímu materiálu drží na místě a je možné je použít opakovaně. Pod některé modely šatů se nehodí žádná podprsenka. V takovém případě můžete sáhnout po nálepkách na bradavky, které působí velice nenápadně.

komerční sdělení

FOTO: dodal klient