Jak vybrat pouzdro na doklady?

17.09.2021

Začněme zásadní otázku: Máte pouzdro na doklady? Možná kroutíte hlavou, co je to za dotaz, ale pokud patříte mezi majitele pouzder, minimálně alespoň znáte někoho, kdo doklady nosí v peněžence. A to je velká chyba. Protože když nemáte dokladovky, může vás to stát spoustu starostí i velkých problémů. Jak si tedy chránit své osobní věci?

Nejlepší pouzdro na doklady

Mnoho lidí nosí své doklady v peněžence. Jenže to není chytré řešení především kvůli nenechavým zlodějům. Ti totiž často jdou po penězích, tedy peněženkách. V podstatě jim nezáleží na vašich dokladech, ale když už zcizí peněženku, vezmou i doklady, které sice možná někde odhodí, ale vy je často nenajdete. Pro vás to znamená obíhání úřadů, komplikované zařizování nových dokladů a to nezmiňujeme, že ty vaše původní někdo může hravě zneužít. Proto je lepší mít pouzdro na doklady, které nikoho zajímat nebude. Navíc, i když si hlídáte peněženku jako ostříž, napěchované doklady z ní dělají nevzhlednou bouli.

Jak vybrat dokladovky?

Doklady a karty patří do úhledného pouzdra na doklady. Dokladovky jsou dnes velmi vkusné, funkční a promyšlené. Můžete je mít třeba i jako peněženku na krk, záleží na vás. Nejoblíbenější jsou kožené dokladovky, které jsou vyrobené z pravé kůže. Jednak jsou krásné, a také něco vydrží. Udělejte si pořádek ve svých osobních věcech a roztřiďte si je. Můžete mít klasické jednoduché pouzdro, které pojme pár karet. Rovněž se nabízí podoba peněženky, tedy otevírací dokladovka. Také jsou praktická zapínací pouzdra. Ta můžete mít samostatně, anebo je zavěsíte na šňůrku, kterou připevníte do kabelky, abyste doklady rychle našli, nebo je můžete nosit případně na krku. Chraňte své osobní věci a vyberte si nejen funkční, ale i praktické doplňky. Na výběr máte mnoho materiálů, designů, typů zapínání i možnost členění. 

komerční sdělení

Fotka od Gerd Altmann z Pixabay