Jaká je správná péče o obuv?

27.02.2023

Boty představují oporu pro naše nohy a ty nás nosí celý život, proto bychom jim měli dopřát maximální komfort. Mnoho je lidí je však bere jako estetický prvek, který je namáhán chůzí po špinavé zemi, tudíž mají pocit, že se o ně nemusí zvlášť starat, protože se stejně poničí. To ale není pravda, správnou ochranou jim prodloužíte "život".

Boty jako v bavlnce

Je jedno, jestli jde o sportovní boty za tisíc korun nebo koženou obuv za tisíce. Každá bota si zaslouží péči. Víte, jak čistit boty? A co prodlouží péči? Impregnace. K čemu je dobrá? Vytvoří ochranný film na botě a zamezí vlhkosti. Impregnace na boty se hodí pro volnočasovou obuv i outdoorové kousky, které jsou vystavovány velké zátěži. Aplikujte pravidelně, aby byla ochrana maximálně účinná. Náš tip? Před samotnou péčí své boty vyčistěte, aby se špína pod impregnací neusadila a nedělala si "svoji práci". Pokud máte kožené botky, je péče o to větší, proto se hodí i impregnace na kůži. Pamatujte, že pravá kůže, to je i ta, kterou máme na těle a i tu přece chráníme. Ochrana se dá rovněž využít na kabelky, další doplňky i kožené sedačky. Jejím použitím prodloužíte koženým věcem životnost i o desítky let.

Impregnace do pračky? Ano!

Víte, že impregnaci lze využít i do pračky? Slouží k ruční ochraně namáčením prádla a je vynikající na sportovní a funkční oblečení, bundy, kalhoty, softshell, batohy a jiné kousky, které jsou náročné na údržbu. Vhodná je i pro pro výrobky s TEX membránou jako gore, sympatex aj. Impregnace do pračky účinně chrání proti vlhkosti a nečistotám, zachovává prodyšnost a funkčnost TEX membrán. A co takhle ochrana stanů? Ano, existují impregnace na stany. Jde o cenově nenáročný přípravek, který můžete mít neustále při sobě. Funkční pomocník, který je cenově dostupný a snadno se aplikuje. Chrání před vlhkostí i deštěm, některé výrobky jsou navíc opatřeny výživným složením, jiné využívají nano vlastností. Velký výběr ochranných prostředků najdete na Kremnaboty.cz, tak mrkněte.

komerční sdělení

Image by Pexels from Pixabay