Jaké společenské hry si musíte zahrát se svými dětmi?

20.01.2024

Zahnalo vás studené zimní počasí za kamna? Vyměnili jste neustálé běhání venku za trochu pasivnější formy společné zábavy? V takovém případě si nenechte ujít deskové rodinné hry. V dnešní době totiž vychází absolutní klenoty, které si zamilujete. Jaké stojí za to?

Zábavné hry pro rodinu

Nejdříve se pojďme podívat na ideální volbu, kterou ocení rodiče s menšími dětmi okolo osmi let – Activity Junior.

Ještě před samotným hraním se rozdělíte do několika týmů po dvou osobách (ideálně jedno dítě s jedním dospělým). Poté si následně každý tým vybere jednu kartu, na které budou napsané různé výrazy. Kartu si vždy smí prohlédnout pouze jeden z týmu. Ve finále musíte s pomocí mluvení, pantomimy, nebo kreslení zajistit, aby váš spoluhráč uhodl, co je na dané kartě napsaného.

Díky této šikovné hře zažijete spoustu zábavy, sblížíte se a ještě u svých dětí rozvinete celou řadu důležitých schopností. A co víc, Activity lze hrát klidně padesátkrát i vícekrát, aniž by vás omrzely.

Zajímavé hry na hory

Chystáte se právě se staršími dětmi strávit víkend v horách? Pak si nesmíte zapomenout zabalit společenské hry na hory.

V tomto ohledu jsou velmi oblíbené především logické/únikové/detektivní hry od společnosti Exit. Ty vyprávějí velmi zajímavé příběhy a zároveň otestují logické myšlení celé rodiny. Ihned po rozbalení vás potěší interaktivními předměty a různými pomůckami, které musíte skládat dohromady. Pokud jste ještě podobný počin nehráli, určitě si nejprve pořiďte spíše kusy s lehčími hádankami. Postupem času můžete vyzkoušet pokročilejší hry.

Kde si budete moci vybrat ze stovek různých titulů pro menší i větší děti? Mrkněte se na stránky oblíbeného e-shopu Bambule. Tam najdete vše, co potřebujete pro krásný večer s celou rodinou.   

komerční sdělení