KUKANG TOUR V ZOO OLOMOUC

17.07.2023

Zoo Olomouc spolu s organizací The Kukang Rescue Program si na příští víkend pro své návštěvníky připravila poutavou akci spojenou s ochranou outloňů na Sumatře. Ve své předpremiéře se také představí nový časosběrný dokument mapující práci Kukang týmu v ochraně outloňů. 

"Kromě předpremiéry dokumentu a jedinečné příležitosti setkat se s účinkujícími i jeho tvůrci včetně terénní zooložky Zoo Olomouc Lucie Čižmářové čekají návštěvníky "Kukang Tour" dva dny plné workshopů, originální kukang výrobky či ochutnávka typického indonéského jídla nasi goreng. Chybět nebude ani speciální kávový stánek s ochranářskou kávou Kukang Coffee, která je symbolem podpory sumaterských farmářů a ohrožených divokých zvířat," zve na akci Mgr. Pavel Javůrek, vedoucí marketingového oddělení Zoo Olomouc.

PROGRAM

Sobota 22. 7. 2023

10:00 - 18:00 Kukang stánek (hry pro děti, tvořivá dílna a mnoho dalšího)

14:00 - 15:00 Předpremiéra dokumentu ze Sumatry

15:00 - 16:00 Beseda s tvůrci dokumentu

Neděle 23. 7. 2023

10:00 - 16:00 Kukang stánek (hry pro děti, tvořivá dílna a mnoho dalšího)

14:00 - 15:00 Předpremiéra dokumentu ze Sumatry

15:00 - 16:00 Beseda s tvůrci dokumentu

DOKUMENT

V letošním roce spatřuje světlo světa dokument ze Sumatry o práci týmu organizace The Kukang Rescue Program na poli ochrany zvířat, především outloňů. Tento dokument se natáčel více jak tři roky a mapuje úspěchy, ale také nesnáze, kterým ochránci přírody vedení Čechy v Indonésii museli a musí čelit. Právě v těchto dnech Kukang tým s tímto časosběrným snímkem putuje po několika českých zoologických zahradách, které jsou partnery Kukang Programu a díky nimž probíhá ochrana přírody v různých částech světa. Prostřednictvím filmu si diváci budou moci udělat obrázek o tom, jak reálně probíhá ochrana přírody na takových místech, jako je Indonésie.

TZ ZOOLOGICKÁ ZAHRADA OLOMOUC

foto: Lucie Čižmářová