Lámete si hlavu s řezáním závitů? Začněte pořádnými nástroji

26.01.2024

Řezání závitů patří mezi nejsložitější činnosti, s nimiž se dennodenně potkává každý obráběč. Nezáleží na tom, jestli pracujete na konvenčním, nebo CNC stroji – budete potřebovat spoustu špičkových pomůcek. Jakých?

Kvalitní závitníky

Vše samozřejmě začíná u adekvátních závitníků, a to konkrétně třech typů – trapézových, strojních a tvářecích.

Strojní závitník se používá v případě klasického řezání na NC/CNC strojích, stejně jako stojanových/sloupových vrtačkách.

Maticový závitník je zase určený pro řezání závitů do tenkostěnných materiálů – hlavně plechy a úzké profily. Jeho hlavní silou je práce bez vylamování kusů materiálu.

Tvářecí závitníky nevytváří během své činnosti žádné třísky, takže nedochází k jejich těsnání v předvrtané díře. Stejně tak se nenalepují na nástroj.

Kalibry

Pokud zrovna řežete vnější závit, neobejdete se bez závitového kroužku. S jeho pomocí ihned zjistíte, jestli šroubovice funguje.

V případě řezání vnitřní šroubovice musíte mít po ruce závitový kalibr. Jeho dobrá strana musí jít perfektně našroubovat, zatímco ta zmetková (označená červeným kroužkem) naopak nesmí.

Kde objednat levně?

Podívejte se do strojírenských tabulek. Vidíte, kolik normovaných druhů závitů existuje? Přesně proto nakupte dostatek kalibrů i závitníků, abyste byli schopní splnit jakoukoliv zakázku. Ve výsledku tedy budete potřebovat desítky různých produktů.

Ty můžete velmi snadno objednat na webových stránkách dodavatelů z e-shopu Nástroje.cz. Daní odborníci disponují všemi normovanými nástroji, kalibry, a dokonce i měřidly. Veškeré zboží drží skladem, takže jej expedují do 24 hodin. Díky rokům zkušeností a silné pozici na trhu prodávají pomůcky pro obrábění za bezkonkurenční ceny. Čím více jich objednáte, tím méně za každou z nich výsledku zaplatíte.

komerční sdělení