Lifesize představuje připojení do Teams a Zoom na jedno kliknutí

12.04.2022

Pokračuje tak ve zjednodušování hybridní práce.

Společnost Lifesize, světový lídr a inovátor v oblasti firemní komunikace, představuje zjednodušené propojení do videokonferenčních služeb Microsoft Teams a Zoom na jedno kliknutí. Navazuje tím na své dřívější rozšiřování podpory dalších videokonferenčních služeb, které je vyžadováno hybridním způsobem práce.

Tato novinka umožní uživatelům v jednacích místnostech za pomocí jejich stávajících zařízení Lifesize jednodušším a pružnějším způsobem přepínat mezi různými druhy cloudových videokonferenčních služeb. Velkou výhodou také je, že tyto novinky lze získat pomocí stažení aktualizace softwaru.

"Tímto krokem Lifesize ještě zjednodušuje spolupráci mezi systémy Lifesize v zasedacích místnostech a videokonferenčními službami třetích stran. Naši uživatelé nyní mohou využívat svůj vysoce kvalitní hardware Lifesize s jakoukoliv videokonferenčních službou," říká Michal Černý ze společnosti Audiopro, distributora Lifesize pro ČR.

Již od předchozích kroků rozšiřování podpory uživatelé během připojení ke komunikačním platformám Microsoft Teams, Google Meet, Cisco Webex, BlueJeans a Zoom mohou v rámci nativního prostředí využívat mimořádnou úroveň 4K videa i vysokou kvalitu zvuku systémů, které jsou instalovány jednacích místnostech. Celé řešení pak funguje pod zastřešujícím názvem Lifesize Connect Plus. Na platformách třetích stran pracuje s flexibilitou BYOD přístupu, zbavuje se limitů vestavěných webkamer a zvukových rozhraní desktopových nebo mobilních zařízení.

Lifesize je přední světový poskytovatel cloudových videokonferenčních řešení působící ve více než 100 zemích se 1700 distribučními partnery. Jeho řešení využívají desítky tisíc předních organizací jako Yale University, Shell Energy či NASA. V ČR pak například, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství, Akademie věd České republiky, ČD Telematika a další.

Lifesize nabízí zcela intuitivní cloudové videokonferenční řešení s vysokým standardem zabezpečení. Navíc dokáže v rámci jedné rodiny příbuzných produktů kombinovat videokonference Lifesize s chytrým sdílením bílé pracovní tabule pro kreativní spolupráci Kaptivo. Obsah tabule je přenášen do videokonferenční schůzky a whiteboard se tak promění v digitální nástroj pro týmovou spolupráci či brainstorming.

TZ ASPEN