Lightway Crystal Fasade: speciální fasádní světlovod s křišťálovou kopulí vhodný i do bytů ve vícepatrových domech

06.05.2021

Boční světlovody se stávají stále žádanějšími zdroji denního světla v interiéru, při jejich instalaci totiž odpadá nutnost zásahu do konstrukce střechy a nabízejí tak příjemnou alternativu, jak dostat do bytu nebo domu dostatek světla skrz boční fasádu.

Tato instalace je méně náročná a lze ji jednoduše použít i v jednotlivých bytech v patrovém domě, stejně jako u rodinných domků.

Lightway Crystal Fasade je konstruován pro instalaci na fasádu domu a následné horizontální vedení reflexním tubusem. Světlovody Lightway Crystal jsou jedinečné díky použití křišťálové kopule. Ta je vyrobena z českého křišťálového skla a shromažďuje až o 30 % více přirozeného světla než ekvivalenty polykarbonátu. Je oproti klasické plastové kopuli odolná proti stárnutí, i když na ni působí intenzivní UV záření a povětrnostní vlivy. Křišťál a design kopule má vysokou schopnost sbírat denní světlo i když je pod mrakem, a zároveň nezkresluje přirozené barvy denního světla. Povrch křišťálu je velmi hladký a tvrdý, neulpívá na něm smog a nečistoty tak, jako na plastu, proto prakticky nevyžaduje údržbu.

Extrémně reflexní světelný tubus a nastavitelné koleno

Uvnitř světelného tubusu Lightway proudí sluneční světlo do interiéru. Vnitřní stěny potrubí tvoří mimořádně výkonná zrcadla s maximální odrazivostí světla. Vnitřní reflexní vrstvu tvoří stříbro a oxidy křemíku nanesené chemickým napařováním ve vakuu. Vrstva nepraská, neodlupuje se a není náchylná na změny teplot a vlhkosti. Napojování tubusu na flexibilní koleno, izolační prvek Blue Performance a stmívač je snadné pomocí systémových spojů, které jsou standardní součástí balení.

Vnitřní součástí světlovodu je stropní skleněný difuzér, který rovnoměrně rozptyluje světlo po místnosti a zabraňuje přímému oslnění světlem v interiéru. Je vyrobený ze skla, proto nežloutne a výborně propouští sluneční světlo beze ztrát na světelné intenzitě a změny barevného spektra. Difuzér je již z výroby osazen tubusem v délce 200 mm a lze jej snadno napojit na další díl tubusu, izolační prvek Blue Performance nebo stmívač.

TZ ASPEN PR