Magnetické tabule na stěnu – jaké jsou a jak si ji vytvořit

02.09.2021

Magnetické tabule se hodí do kanceláře, studovny, kuchyně, skladu, pracovny i do dětského pokoje. Které typy magnetických tabulí existují, jak fungují a jak si takovou tabuli vytvořit během pár chvil? Čtěte dál.

Ve školách bývají rozměrné, těžké a silné plechové tabule natřené magnetickou barvou. Dá se na ně psát křídami. Někde bývají i novější popisovací bílé tabule. Na ně můžete malovat fixy na whiteboard. Na každé magnetické tabuli samozřejmě drží kancelářské magnety nebo magnetické figurky i neodymové magnety - tyčky, válečky, kostičky.

Chcete mít doma nebo v kanceláři magnetickou tabuli? Nalepte si ji

Magnetické tabule a nástěnky mohou mít dnes tloušťku třeba jen milimetr. Stačí pro tento účel vybrat speciální pokovenou fólii, na kterou můžete také psát fixy nebo křídami a rovněž na ní dobře drží magnety.

Samolepicí magnetické tabule připevníte za chvilku

Moderní magnetické tabule mají samolepicí vrstvu. Jen sejmete ochrannou fólii a pokovenou tabuli nalepíte na předem očištěnou stěnu. Můžete ji ale také přilepit na bok skříně nebo například dveře. A magnetická tabule je hotová!

Bílé magnetické tabule na fixy, černé pro křídy

Bílé samolepicí magnetické tabule, třeba o rozměru 100 × 62 cm se dají popisovat fixy, které jsou určené na whiteboardy. K dispozici je i černá samolepicí magnetická tabule s rozměrem 100 × 60 cm, na kterou můžete malovat křídami. Na obou dobře drží magnety.

Jak nalepit magnetickou tabuli na křivou stěnu?

Pokud není povrch vaší stěny úplně rovný, i to má řešení. Pro tento účel jsou vhodné magnetické tabule s pěnovým lepidlem na nerovné stěny. V této podobě seženete bílou i černou tabuli.

Tip: Další inspiraci, jak využít silné magnety, najdete na blogu Magnetik.cz

Pár nápadů, co na magnetické tabule přicvaknout

Magnetické tabule se hodí:

  • pro přicvaknutí grafů, tabulek, návodů, manuálů v kanceláři či pracovně pomocí kancelářských magnetů,

  • ve vstupní hale nebo předsíni k umístění pohlednic, rodinných vzkazů,

  • v dětském pokoji na vystavení sběratelských karet, školních rozvrhů, fotografií,

  • do kuchyně pro připnutí receptů, návodů, nákupních seznamů - na magnetické tabuli drží i magnetky na ledničku.

Jak magnetické tabule využíváte vy?

komerční sdělení