Mějte přehled o svém vozovém parku díky GPS monitoringu

24.02.2021

Do každého vozu si můžete nainstalovat komplexní sledovací satelitní systém.

Ten je ideálním řešením zejména pro firmy, které potřebují mít přehled o tom, kde se právě jednotlivá vozidla nacházejí, kdo je momentálně řídí apod. Může to být také významný prvek bezpečnosti. Záleží vždy na tom, co od takového systému očekáváte, podle toho jej lze také na míru nakonfigurovat.

Oslovte profesionály

Monitorování prostřednictvím satelitů GPS je stále dynamicky se rozvíjející segment. Na trhu se vyskytuje celá řada firem, které nabízejí svá řešení, případně nabízejí také zastoupení pro řešení různých zahraničních výrobců. Pokud chcete systém, který bude fungovat skutečně na míru vašim potřebám, doporučujeme GPS tracker. Jedná se o komplexně pojatý systém, který lze obsluhovat jak prostřednictvím webového rozhraní přes internet, tak přes mobilní aplikaci. V rámci tohoto systému můžete mít přehled o:

  • Poloze vozidla
  • Stavu vozidla, rychlosti a směru jízdy

Zjistíte zkrátka naprosto vše. Dozvíte se například také to, jak dlouho a na kterých místech vozidlo stálo. Protože systém zároveň také archivuje posbíraná data, funguje automaticky jako kniha jízd. Vozidlo tak můžete ochránit před neoprávněným používáním, kdy mohou být firemní vozy třeba zneužívány nejčastěji pro soukromé účely. Samozřejmě to slouží ale zároveň také jako bezpečnostní prvek, kdy je vozidlo chráněno před odcizením.

Vyplatí se každé firmě

Z výše uvedeného je zřejmé, že pořízení takového systému se z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí každé firmě, která má nějaký vozový park. Firmy, které se rozhodly zavést GPS monitoring, vykazují lepší schopnost kontrolovat pohyb svých vozidel a zamezit zbytečným finančním ztrátám v důsledku černých jízd. Určitě byste tedy měli zvážit zavedení takového systému i vy. Stačí, když si necháte vypracovat cenovou nabídku na míru.

Zdroj obrázku: Syda Productions / Shutterstock.com