Nejvýkonnější akumulátorové vrtací kladivo s SDS plus: Nové BITURBO kladivo Bosch pro profesionály

26.05.2021

Průlom ve třídě 18V: Společnost Bosch představuje GBH 18V-34 CF Professional, nejvýkonnější akumulátorové vrtací kladivo SDS plus všech dob.

Jeho speciálně vyvinutý bezkartáčový (bezuhlíkový) vysoce výkonný motor je optimálně sladěn s elektronikou a akumulátorem tak, aby byl plně využit vysoký výkon doporučených akumulátorů ProCORE18V s kapacitou 8,0 a 12,0 Ah.

Tím se BITURBO kladivo jasně odlišuje od všech předchozích modelů SDS plus: Je optimalizováno pro větší průměry vrtání a s průměrem 25 mm vrtá do betonu o 85 % rychleji než nejlepší konkurent. To potvrdil i nezávislý zkušební ústav. GBH 18V-34 CF Professional kombinuje svou obrovskou rázovou sílu 5,8 joulů s optimálním ovládáním nářadí: Váží 5,9 kg a nabízí tak nejlepší poměr výkonu a hmotnosti ze všech akumulátorových kladiv s SDS plus na trhu. Pro náročné aplikace převzala společnost Bosch robustní konstrukci kladiv SDS max také na nářadí SDS plus: Jeho vyměnitelné rychloupínací sklíčidlo, které umožňuje vrtání do zdiva, dřeva a kovu bez příklepu, bylo speciálně zesíleno, aby odolalo namáhání, kterému bude vystaveno. Řemeslníci, jako jsou elektrikáři, instalatéři, topenáři a montéři klimatizací, se tak mohou spolehnout na robustní univerzální nářadí se špičkovým výkonem.

Optimalizované ovládání a nastavení prostřednictvím uživatelského rozhraní a připojení

GBH 18V-34 CF Professional je jediné akumulátorové kladivo SDS plus na trhu, které nabízí interaktivní displej. Řemeslníci mají vždy přehled o stavu nářadí a akumulátoru, a mají tak nad svým nářadím plnou kontrolu. Přidanou hodnotu nabízejí také funkce konektivity: Vrtací kladivo lze snadno a pohodlně přizpůsobit individuálním potřebám pomocí smartphonu. K dispozici jsou tři různé pracovní režimy, které lze zvolit přímo v uživatelském rozhraní: "Auto" pro maximální výkon, například pro otvory v betonu, "Soft" pro práci s citlivými materiály, jako jsou obklady nebo zdivo, a režim "Favorite", ve kterém lze pomocí aplikace nastavit výkon vrtání. Lze nakonfigurovat další funkce, například soft start: Jak při vrtání ("Electronic Precision Control", zkráceně EPC), tak nyní poprvé také při sekání ("Adaptive Speed Control", zkráceně ASC) se kladivo pomalu rozběhne na nastavenou rychlost. Řemeslníci ho mohou použít k přesnému přiložení vrtáků a sekáčů a pracovat přesně. Další výhodou GBH 18V-34 CF Professional je vysoká úroveň ochrany uživatelů díky funkcím Vibration Control a KickBack Control: V případě náhlé a nepředvídatelné rotace příklepového vrtáku kolem osy vrtání ‒ například pokud se vrták zasekne v železobetonu ‒ integrovaný senzor vypne motor během zlomku sekundy. Tím se zabrání neočekávaným zpětným rázům a může se snížit riziko zranění. Zámek spínače pro nepřetržité použití v režimu sekání slouží také jako přepravní zámek.

Plná kompatibilita s 18voltovým systémem Bosch Professional

BITURBO kladivo GBH 18V-34 CF Professional je nejúčinněji provozováno s vysoce výkonnými akumulátory ProCORE18V 8,0 Ah a 12,0 Ah. S profesionálním 18voltovým systémem zajišťuje Bosch kompatibilitu s novým a stávajícím elektrickým nářadím a nabíječkami této třídy napětí a nabízí tak řemeslníkům jistotu při plánování a snižování nákladů.

Bosch nabízí širokou škálu BITURBO nářadí: Vrtací kladiva SDS max, úhlové brusky a pily. Jsou výkonnější než všechny předchozí akumulátorové nářadí od firmy Bosch. BITURBO kladivo GBH 18V-34 CF Professional bude v prodeji od května 2021. Uvedené ceny jsou nezávazná cenová doporučení bez DPH.