Nepropadejte podzimnímu splínu a zlepšete svou náladu přírodní cestou

04.12.2023

Podzimní období přináší nejen barevné listí a svěží ranní vzduch, ale pro mnohé z nás také pocity únavy a splínu. Kratší dny a méně slunečního světla ovlivňují naši náladu a energii. Místo aby vás podzimní melancholie pohltila, zlepšete si náladu přírodními metodami, které posílí tělo i ducha.

Guarana: přírodní zdroj energie a lepší nálady

Významným přírodním zdrojem energie je dnes stále více oblíbená guarana, která také přispívá k lepší náladě. Tento malý červený plod pochází z Amazonie a je bohatý na kofein, ale také další látky, jako jsou teobromin a teofylin, které podporují bdělost a koncentraci. Užívání guarany může pomoci snížit pocit únavy, zvýšit hladinu energie, ale také podporuje mentální zdraví a celkovou pohodu. To je užitečné především v období, kdy se cítíme vyčerpáni.

Vitamín D: klíč k dobré náladě a zdraví

Vitamín D, často označovaný jako "sluneční vitamín", je důležitý pro udržení naší psychické a fyzické pohody. Nejsou to jen kosti a imunitní systém, pro co je tento vitamín nezbytný, ale ovlivňujte taky náladu. Nedostatek vitamínu D byl v mnoha studiích spojován s výskytem depresivních a úzkostných poruch a hraje podstatnou roli v regulaci nálady a pomáhá udržovat psychickou rovnováhu.

Omega-3 Mastné Kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou typem nenasycených tuků, které jsou nezbytné pro lidské zdraví, ale tělo si je samo nedokáže vytvořit. Proto musíme dbát na jejich dostatečný přísun ze stravy. Jsou obsaženy například v rybím oleji, který se získává především z tučných ryb, jako je losos, makrela, sardinky a sledi. Omega-3 mastné kyseliny jsou ceněné pro své protizánětlivé vlastnosti, ale také mají zásadní význam pro duševní zdraví. Pravidelný příjem omega-3 může pozitivně ovlivňovat naši náladu, pomáhat v boji proti depresím a jsou zásadní pro správné fungování mozku a celého nervového systému.

Fyzická aktivita

Pravidelný pohyb a cvičení jsou nejen důležité pro udržení fyzického zdraví, ale mají také vliv na naši psychickou pohodu. Jedním ze způsobů, jak cvičení zlepšuje náladu a snižuje úzkost, je uvolňování endorfinů, které jsou často označovány jako "hormony štěstí". Endorfiny jsou přirozené chemické látky produkované v mozku, které naše tělo během cvičení produkuje a mají analgetické (bolest tišící) a euforické účinky. Proto se po cvičení často cítíme mnohem lépe a veseleji.

Dostatek spánku

Kvalitní a dostatečný spánek je základním pilířem našeho zdraví. A to jak fyzického, tak duševního. Jeho význam nemůžeme podceňovat, protože právě během spánku se naše tělo regeneruje, obnovuje a nabírá energii pro další den. Nedostatek spánku nebo jeho špatná kvalita může mít značný dopad na naši náladu, mentální výkonnost a celkové zdraví. Proto raději zbytečně neponocujte a raději se jděte pořádně vyspat.

O své zdraví a duševní pohodu dbejte nejen teď na podzim, ale i během celého roku. Kombinujte různé metody, zdroje vitamínů a zdraví prospěšných látek. Hledejte činnosti, které vás povzbudí a přinesou uspokojení. Dopřejte si imunitní boost a vyzkoušejte přírodní doplňky stravy jako je guarana, vitamín D, Omega-3 a spolu s dalšími důležitými složkami, jako je zdravá strava, dostatek spánku a fyzická aktivita, si vytvoříte silný základ pro podporu dobré nálady a překonáte s úsměvem i chmurný podzim.

komerční sdělení