Nové dermatologické trendy: Botox na lepší „poker face“ či zmírnění nechtěné mimiky

01.02.2022

Estetická medicína patří mezi rychle se rozvíjející obor. Díky novým postupům a populárnosti sociálních sítí je dnes estetická dermatologie stále více oblíbenější. Navíc je možnost zákroků, které ještě před pár lety nebyly vůbec možné.

Mnoho lidí stále preferuje přirozenost a vyhledává takové zákroky, které nejsou na první pohled tak viditelné, ale zároveň o pokožku pečují a zpomalují projev stárnutí.

A jaké procedury jsou nyní vyhledávané?

Skinbooster

Mezi velmi populárními zákroky posledních let patří i Skinbooster - hloubková hydratace pleti. Jedná se o ambulantní zákrok anti-aging medicíny, kdy se kyselina hyaluronová plošně aplikuje do podkoží obličeje a zajistí hloubkovou hydrataci, která se projeví pevnější a svěžejší pletí.

Netradiční využití botoxu

To, že se aplikace botulotoxinu používá řadu let ke zmírnění vrásek v oblastí čela či očí je dnes již běžnou záležitosti. Za poslední dobu se ale botulotoxin využívá i k dalších kosmetickým zákrokům. Velmi populární je jeho aplikace k potlačení pocení v podpaždí či na ploskách nohou, rukou nebo například ke zmírnění bruxismu (skřípání zubů).

Změňte nechtěnou mimiku za pomoci myomodulace obličeje

Současné trendy ale také ukazují, že lidé využívají botulotoxinu k potlačení příliš výrazné mimiky, resp. emocí - především u právníků, psychologů či i u profesionálních hráčů pokeru. Mnoho lidí nechce při své práci ukazovat své emoce/mimiku. Například psychologové se obávají, že by to mohlo být pro jejich klienty rušivé. Tento trend zaznamenali například i dermatologové v New Yorku, ke kterým začíná chodit stále více zaměstnanců newyorské burzy a chtějí aplikaci botoxu, aby na nich nebyl vidět každodenní stres a napětí. To totiž může být bráno, že nemají vše pod kontrolou.

A právě z tohoto poznatku vznikla i novinka v estetické medicíně a to tzv. myomodulace obličeje, která vychází především z aplikace botulotoxinu a injekčních výplní. V této technice ale nejde o potlačení vrásek, ale o změnu dynamiky či určité mimiky v obličeji, které nám přidávají na ustaraném výrazu, věčně zamračeném pohledu či křivení úst a brady. Myomodulací tak můžeme zlepšit nebo úplně změnit nechtěný mimický projev (například tik v obličeji).

Tik Tok vs. Lip Flip

Pokud minulý rok přinesl jeden velký beauty trend, tak to je popularizace modelace rtů metodou Lip Flip. Novinka, o které se mnozí dozvěděli díky sociální sítí Tik Tok, kde tento zákrok měl tisíce videí od mnoha uživatelů.

"Tato metoda je ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít plnější rty, ale zároveň nechtějí příliš výrazný efekt či si nechtějí do rtů dávat výplně. Lip flip se provádí za pomoci malé dávky botulotoxinu do horního rtu. Díky tomu se horní ret pozvedne malinko nahoru a vytvoří se tak přirozený efekt plnějších rtů," říká dermatolog MUDr. Jan Kučera z Perfect Clinic Dermatology.

Revoluční metoda QWO k odstranění celulitidy

Mnoho žen (i mužů) se trápí celulitidou. V současné době ale není na trhu bohužel žádný zázračný přípravek na "vygumování pomerančové kůže". Většina zákroků a produktů, které jsou aktuálně u nás na potlačení celulitidy nabízeny, mají spíše psychologický efekt než ten fyzický. Rok 2022, snad v tomto přinese novinku, a to díky metodě QWO. Jedná se o techniku, které pomáhá rozpustit v podkožním tuku kolagenová septa, a tím tak viditelně zlepšit vzhled celulitidy. Jedná se o první injekční metodu na léčbu celulitidy, která je schválená americkou FDA (úřad pro kontrolu potravin a léčiv). Bohužel QWO je zatím dostupná pouze za oceánem.

Kyselina mléčná na pomoc při zpevnění kůže

"Určitou novinkou na našem trhu pro rok 2021 byl i zákrok ke zpevnění kůže za pomoci kyseliny poly-l-mléčné. Ta je ve světě estetické medicíny užívána již delší dobu, je populární hlavně v USA a nyní přichází nově na český trh pod obchodním názvem Lanluma. Kyselina poly-l-mléčná navozuje tvorbu kolagenu a zpevnění kůže a podkoží, a tak se používá na vypnutí pokožky v oblasti obličeje, hřbetů rukou, paží nebo hýždí. Výhoda je že efekt vydrží až 3 roky." dodává MUDr. Jan Kučera.

TZ ASPEN