Nové Santa Fe je prvním modelem značky Hyundai v Evropě, vybaveným novým voličem terénních režimů

19.08.2020

Společnost Hyundai Motor zveřejnila podrobné informace o novém voliči terénních režimů. Nové Sante Fe je prvním SUV značky Hyundai v Evropě, které je vybaveno touto technologií integrovaného řízení pohonu a podvozku. Systém umožní řidičům optimalizovat provozní vlastnosti na rozmanitých površích včetně písku, sněhu a bláta pouhým otočením ovládacího prvku. Nový volič terénních režimů, jehož základem je výkonná technologie pohonu všech kol značky Hyundai HTRAC (kombinace slov "Hyundai" a "traction"), zajišťuje ještě komfortnější jízdu, a to i v náročném terénu. HTRAC automaticky mění rozložení hnací síly mezi přední a zadní kola v závislosti na jízdním, resp. terénním režimu a provozních podmínkách.

"Ve společnosti Hyundai neustále hledáme způsoby, jak zvyšovat kvalitu našich vozidel a dodávat našim zákazníkům ještě prémiovější produkty," říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. "Santa Fe je díky novým prvkům výbavy, jakým je volič terénních režimů, maximálně konkurenceschopné z hlediska vyspělých technologií, komfortu a praktičnosti. Současně však zůstává věrné svým tradicím robustního a odolného SUV pro spolehlivou jízdu v rozmanitých druzích terénu."

Výběr jízdních a terénních režimů otočením kruhového ovladače

Nové Santa Fe je vybaveno otočným voličem na středové konzole, jehož prostřednictvím si mohou řidiči vybírat ze čtyř jízdních a tří terénních režimů. Pro přepínání mezi jízdními a terénními režimy musí řidič jen jednoduše stisknout tlačítko uprostřed ovladače. Řidič vidí, který jízdní nebo terénní režim je aktivovaný, jak na digitálním panelu přístrojů, tak na displeji multimediálního a navigačního systému.

Jízdní režimy:

  • Comfort: Provozní vlastnosti pro běžné a úsporné cestování
  • Sport: Vylepšené provozní vlastnosti díky upravenému účinku posilovače řízení, na výkon orientované charakteristice řazení a rychlejší reakci motoru na pohyby plynového pedálu
  • Eco: Ještě vyšší hospodárnost pro ekologickou jízdu s upravenými nastaveními pro zrychlování, charakteristiku řazení a činnost klimatizace
  • Smart: Systém automaticky přepíná mezi módy Eco, Comfort a Sport v závislosti na jízdním stylu

Zatímco jízdní režimy se zaměřují na zvyšování úrovně provozních vlastností a hospodárnosti v závislosti na jízdním stylu, optimalizují jednotlivé terénní režimy nastavení vozidla pro daný povrch. Zvolený terénní režim ovlivňuje průběh točivého momentu motoru, charakteristiku řazení, protiprokluzový systém a rozložení hnací síly mezi nápravy v rámci systému pohonu všech kol.

Terénní režimy:

  • Sníh (Snow): Optimalizuje ovladatelnost vozidla minimalizací prokluzu kol, čímž zajišťuje bezpečnou jízdu na kluzkém nebo zasněženém povrchu.
  • Písek (Sand): Optimalizuje plynulý rozjezd a jízdní vlastnosti za specifických podmínek na měkkém, sypkém povrchu.
  • Bláto (Mud): Optimalizuje důležité aspekty jízdních vlastností na blátivém povrchu s nízkou úrovní trakce.

Nové Santa Fe

Nové Santa Fe, modernizovaná verze vlajkové lodi značky Hyundai v evropském segmentu SUV, nabízí řadu prémiových vylepšení. Poprvé si mohou zákazníci objednat hybridní nebo plug-in hybridní pohon. Nové Santa Fe je navíc prvním vozidlem značky Hyundai v Evropě, které využívá zcela novou platformu, přinášející významná vylepšení jízdních vlastností, hospodárnosti a bezpečnosti. Nové Santa Fe zaujme na první pohled novým designem s odvážným a osobitým pojetím i řadou nových technologií a bezpečnostních systémů.

Hyundai přináší uvedená vylepšení u příležitosti 20. výročí nejdéle nabízeného SUV této značky. Elegantní SUV segmentu D, prodávané od roku 2001, je oceňováno pro svůj komfort a prostornost, rozsáhlou standardní výbavu a funkční vnitřní design. Nejnovější řada vylepšení činí z nového modelu Santa Fe ještě prémiovější volbu pro zákazníky, ale současně zachovává tradici opravdového SUV i díky novým prvkům výbavy, jakým je volič terénních režimů. Nový volič terénních režimů se bude dodávat rovněž pro budoucí SUV značky Hyundai. První informace o těchto nových modelech budou zveřejněny v nadcházejících měsících.