Parkování v Praze usnadňuje aplikace Parkingcard

22.04.2023

Parkování v Praze nebývá zrovna bezproblémové. Obzvláště pro ty, kteří nemají nárok na rezidentní parkování a do hlavního města dojíždějí za prací.

Jedno je jisté. Praha na takové množství automobilů, které jejím centrem dennodenně projedou, nikdy nebyla stavěná. Zdaleka však nejde jen o vozy, které hlavním městem projíždějí. Pak tu jsou ti, kteří v Praze chtějí parkovat, tedy místní a ti, již do města dojíždějí za prací. Místním neboli rezidentům parkovací místo zaručuje systém tzv. modrých zón.

Rezidentní modré zóny

Modré zóny placeného stání dnes fungují ve většině pražských čtvrtí. Primárně jsou určeny pro rezidenty s trvalým bydlištěm v dané lokalitě. Parkovací oprávnění jim na základě technického oprávnění a občanského průkazu vydá příslušná městská část. A jaké mají možnosti nerezidenti? Ti mohou parkovat buď na vyhrazených parkovištích s hodinovými sazbami, nebo si obstarat tzv. přenosné parkovací oprávnění. Jeho přenos na vaši SPZ a tím i parkování na celých zónách placeného stání (modrých i placených) pak umožňuje aplikace parkingcard.cz. Kontrolu těchto oprávnění pak provádí elektronicky společnost ELTODO, a.s. a Policie ČR.

Výhody aplikace parkingcard.cz

Aplikace parkingcard.cz disponuje řadou dalších výhod. Především funguje elektronicky. V automobilu se vám tak nebudou hromadit žádné lístky ani kartičky. A uplatnit ji lze na neomezený počet vozidel včetně těch se zahraničními SPZ značkami. A kde si toto oprávnění sehnat? Přímo na stránce parkingcard.cz. Zde stačí uvést lokalitu, v níž chcete parkovat (zda máte zájem o parkování Praha 1, 2, 3, parkování Praha 4parkování Praha 8), datum, kdy na daném místě plánujete zaparkovat, a z nabídky parkovacích oprávnění vybrat tu, která vám bude vyhovovat. Pak už jen zadáte SPZ vašeho vozidla a vaši e-mailovou adresu. Elektronicky můžete i za parkování zaplatit.

komerční sdělení