Pension St. Moritz - ubytování v lůně Šumavy

01.06.2021

Současně s blížícím se létem spousta z nás přemýšlí o tom, jak strávit letošní dovolenou. Přestože zdárně pokračující očkování a budoucí možnost "Covid pasu" otevírá stále větší množství zahraničních destinací, možná byste přesto rádi strávili dovolenou v naší krásné vlasti. Jedním z míst, kde si vychutnáte klid okolní nedotčené přírody i množství různých turistických atrakcí, je Železná Ruda - malebné horské městečko na Šumavě, přímo na hranici s německým Bavorskem.

Jednou z možností, jak se v Železné Rudě ubytovat, je Pension St. Moritz, nacházející se na dosah nádherné Šumavské přírody, v klidné části města. Penzion nabízí 2 a 4 lůžkové pokoje s koupelnou WC a možností přistýlky. 

Na každém z pokojů najdete také chladničku, televizi a kvalitní Wi-Fi signál. Některé z pokojů mají i balkon, ze kterého se můžete kochat nádhernou vyhlídkou na okolní přírodu. V penzionu myslí i na majitele domácích mazlíčků, není problém si po dohodě přivézt své zvířátko sebou. Samozřejmostí je i parkování zdarma.

V Železné Rudě a okolí váš čeká spousta zážitků, které uspokojí jak sportovně založené jedince, tak ty, kteří hledají hlavně klid a relaxaci. V blízkosti penzionu najdete krásné přírodní jezírko s křišťálově průzračnou vodou, které můžete během léta využít ke koupání. 

Okolí Železné Rudy můžete prozkoumávat díky síti skvěle značených turistických tras a cyklostezek, jsou zde trasy pro skialpinisty, spousta sjezdovek a navštívit lze i krásná ledovcová jezera, Černé a Čertovo. Penzion St. Moritz pamatuje i na majitele elektro kol, která si hosté mohou nabíjet zdarma.

I samotné město Železná Ruda nabízí spoustu zážitků. Najdete zde muzeum historických motocyklů a loutek, skvěle vybavené lanové centrum a bikepark. Železná Ruda a okolí má zkrátka co nabídnout v zimě i v létě.