Plastové lemy vám pomohou ochránit váš vůz. Zlepší také jeho vzhled

30.01.2021

Každý motorista, který se trochu stará o své vozidlo, tak nepochybně po čase začne přemýšlet nad tím, jak ochránit některé části karoserie.

Řada těchto prvků dokáže být nejen praktická, ale zároveň také zlepší vzhled vašeho vozu. Příkladem mohou být třeba plastové lemy na blatníky, ale investovat trochu prostředků můžete také do stylových poklic na kola.

Ochrana pro blatníky

Nejprve se pojďme podívat na mechanickou ochranu blatníků, která díky své odolnosti dokáže tuto část vozu ochránit velmi dobře. Jedná se konkrétně o plastové lemy blatníku, které se vyrábějí z odolného ABS plastu. Tento lem dokáže ochránit hranu samotného lemu blatníku, která je nejvíce vystavena potenciálnímu poškození. Instalace takového lemu přitom není nic složitého, pouze je vyžadováno, abyste:

  • Odmastili povrch
  • Ošetřili blatník antikorozním přípravkem

Pokud se podíváme na samotnou instalaci, kterou můžete provést po výše zmíněných úkonech, tak je ještě vhodné zdrsnit styčnou plochu, kde se bude lepit plastový lem. Potom již stačí pouze vzít samotný díl plastového lemu a po nanesení lepidla jej uchytit stolařskými svorkami. Díky tomu dojde k lepšímu spojení lemu se samotným blatníkem na vozidle a zajistíte si jeho maximální přilnutí, než lepidlo zaschne.

Změna vzhledu

Již jsme zmínili, že instalace lemů dokáže vylepšit vzhled vozu. Dodá mu tak trochu jiný, drsnější charakter. Velice levně ale můžete podstatně změnit vzhled vašeho vozidla také díky luxusně vypadajícím poklicím. Nemusíte hned pořizovat lítá kola, stačí se podívat na nějaké úžasné poklice na internetu. Dokonce můžete vybírat z nabídky poklic, na kterých je také značka vašeho vozu. Výměna poklic se hodí také tehdy, pokud už vaše stávající něco utrpěly v provozu. Zejména, pokud máte třeba vozidlo z druhé ruky, bývá běžné, že tento prvek nemusí být v nejlepším stavu, případně je prasklý či pořádně nedrží z důvodu častého sundávání třeba při přezouvání kol.

Zdroj obrázku:
Sergii Molchenko / Shutterstock.com