Pokladní software: Co od něj čekat?

23.07.2023

Pokud máte firmu, musíte si vést účetnictví. Dnes však existuje spousta pomocníků, kteří vám práci s financemi ušetří. Jedním z nich je i pokladní software.

Pokladní software. Který je nejlepší?

Už nemusíte nic počítat ručně. Stačí si vybrat program na míru vašim potřebám. S tím vám pomohou odborníci. Pokladní software poskytuje například firma Kastner Software, jež nabídne program přesně dle potřeb daného živnostníka. Její program FORM je v Česku jeden z nejrozšířenějších, takže si zde to své určitě najdete. V čem jsou výhody služeb? U ENTER pokladny a fakturace, u maloobchodní pokladny, oceníte, jak jde o všestranný nástroj. Nástroj se snadno ovládá, můžete s ním manipulovat s pomocí dotyku nebo klávesnice. Stačí zadat cenu, kód nebo jen načíst čárový kód. Faktury se stvoří rovněž za chvilku, v ceníku si navolíte položky do faktury, zákazníka si pak načtete z adresáře nebo registru ARES. Můžete si sledovat zásoby, když si i stovky položek rozdělíte do skupin a mezi nimi pak budete pouze překlikávat. Prodané zboží se už jen automaticky odepíše. Vy s tímto nástrojem budete mít stále přehled o množství položek na skladě. Následně si vytisknete uzávěrku pokladny, denní stavy i obraty. Tento pomocník pro vás navíc není náročnou investicí, můžete využít jakýkoli počítač, notebook, tablet, a nemusí jít o super nový stroj.

Přiznání k dani z příjmů

Když máte takový nástroj k machinaci s penězi, byla by škoda, aby s takovým přehledem neuměl sesumírovat výsledky vašeho ročního podnikání. Přiznání k dani z příjmů vám tedy ulehčí formulář ve FORM studiu. Jedná se o nejrychlejší a nejpohodlnější způsob vyhotovení dané povinnosti a nebudete ani potřebovat účetního. Bude stačit, když si vyhledáte formulář v databázi, vyplníte své údaje a pouhým kliknutím odešlete z programu rovnou na úřad. Správnost a úplnost vámi vyplněného formuláře pohlídá právě platforma FORM, která vám pomůže i tím, že hodně údajů automaticky doplní nebo spočítá. Bylo daňové přiznání někdy snazší? 

komerční sdělení

Fotka od Obsahovka z Pixabay